MSI CYBORG 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
30000
Cyborg alınmaz MUX yok ve ekran kartı düşük W, buna bakın.

Kriterlerini okuyup öneri yapsanız artık ekran kalitesinin önemli olduğunu belirtilmiş :/

Vallahi bir haftadır araştırmaktan ciğerim soldu 😅😅 çok kafam karıştı ne yapsam bilemedim.

Attığınız Legion kriterlerinize uygun en mantıklı seçim. Aşağıdaki linkleri de inceleyebilirsiniz Legion en mantıklısı yine de.

Kriterlerini okuyup öneri yapsanız artık ekran kalitesinin önemli olduğunu belirtilmiş :/

Attığınız Legion kriterlerinize uygun en mantıklı seçim. Aşağıdaki linkleri de inceleyebilirsiniz Legion en mantıklısı yine de.

Hocam selamlar, linkteki rog çok hoşuma gitti, legion’dan farklı olarak 6800 işlemci daha yeni nesil sanirim ve rog serisi legion serisinden sanirim daha kaliteli malzeme yapisina sahip? Omen hakkinda bir fikrim yok fiyatlari da goz onune alirsak;
28.700 legion 3060+ 5800
31.400 asus rog 3060+ 6800
Hangisi daha mantıklı bir seçenek olacaktır? Malzeme kalitesi ve uzun omurluluk açısından?

Hocam selam, linkteki ROG çok hoşuma gitti, Legion'dan farklı olarak 6800 işlemci daha yeni nesil sanirim ve ROG serisi Legion serisinden sanirim daha kaliteli malzeme yapisina sahip? Omen hakkinda bir fikrim yok fiyatlari da goz onune alirsak;
28.700 Legion 3060+ 5800
31.400 ASUS ROG 3060+ 6800
Hangisi daha mantıklı bir seçenek olacaktır? Malzeme kalitesi ve uzun omurluluk açısından?

31k verilmez hiçbir 3060 cihaza, ekran kaliteli diye VRAM ve %30 performans farkı göz aradı edilmemeli.

Hocam selam, linkteki ROG çok hoşuma gitti, Legion'dan farklı olarak 6800 işlemci daha yeni nesil sanirim ve ROG serisi Legion serisinden sanirim daha kaliteli malzeme yapisina sahip? Omen hakkinda bir fikrim yok fiyatlari da goz onune alirsak;
28.700 Legion 3060+ 5800.
31.400 ASUS ROG 3060+ 6800.

3'ü de rakip modeller diyebiliriz hepsinin malzeme ve soğutma kalitesi Nitro gibi cihazlardan üstün 3K farka değer bir işlemci farkı yok ama DDR5 RAM'lere sahip. Ama eğer ROG'a kadar esnetebiliyorsanız bütçenizi bence Omen tercih edin.

Şu an RTX 3060 140 Watt değerine sahip nitro model kullanıyorum ve soğutması gayet iyi. İşlemcisi ve ekran kartını gayet iyi soğutabiliyor. HP modelin pek üstün olduğunu düşünmüyorum.

Hocam selamlar, linkteki rog çok hoşuma gitti, legion’dan farklı olarak 6800 işlemci daha yeni nesil sanirim ve rog serisi legion serisinden sanirim daha kaliteli malzeme yapisina sahip? Omen hakkinda bir fikrim yok fiyatlari da goz onune alirsak;
28.700 legion 3060+ 5800
31.400 asus rog 3060+ 6800
Sakın ha asus alayım deme hocam aynı modeli aldım ekran kartı çöp oldu bir buçuk aydır uğraşıyorum paramı geri almak için sonunda iade değim belgemi gönderebildim satıcıya fps ler hiç tatmin edici değil ayrıca asus pişmanlıktır lenovo legion veya msi al hocam

Merhaba. İş ve oyun kullanım amacıyla maksimum 30k bütçe ile araştırma yaparken bu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisi tercih edilmeli?
Tercih kriterim malzeme kalitesi, ekran kalitesi, islemci ve ekran kartinin uzun süre beni götürebilmesi.
1. Seçenek: MSI CYBORG 15 A12VF-077XTR I5-12450H 16GB DDR5 8GB RTX4060 1TB SSD 15.6 FHD 144Hz DOS

2. Seçenek: Lenovo Legion 5 82JU00FNTX R7-5800H 16G 1TB SSD 6GB 3060 WQHD 15.6 FDos
Msi geleceğe yönelik daha iyi bir adım olur ama malzeme kalitesi olarak lenovo legion daha iyidir seçim sana kalmış bence pişman olmazsın ikisinden de

31k verilmez hiçbir 3060 cihaza, ekran kaliteli diye VRAM ve %30 performans farkı göz aradı edilmemeli.

Laptoplar ekran kartından ibaret değil. Excalibur önerilmemesinin sebebi var değil mi mesela? Ve sırf 10FPS için malzeme, ekran, soğutma kalitesi ve servis farkı göz ardı edilmemeli o zaman. İş için de kullanılacağı söylenmiş ve ekran kalitesini kriter olarak belirtmiş ayrıca Nitro'nun bataryası da kötü. Kasa gibi kullanacak amacı sadece oyun olan FPS olan insanlara istediğiniz kadar 3070 Nitro önerebilirsiniz ama bu konu yeri değil kriterlerini falan okusanız bu konuşmayı yapmazdık zaten.

Laptoplar ekran kartından ibaret değil. Excalibur önerilmemesinin sebebi var değil mi mesela? Ve sırf 10FPS için malzeme, ekran, soğutma kalitesi ve servis farkı göz ardı edilmemeli o zaman. İş için de kullanılacağı söylenmiş ve ekran kalitesini kriter olarak belirtmiş ayrıca Nitro'nun bataryası da kötü. Kasa gibi kullanacak amacı sadece oyun olan FPS olan insanlara istediğiniz kadar 3070 Nitro önerebilirsiniz ama bu konu yeri değil kriterlerini falan okusanız bu konuşmayı yapmazdık zaten.

Amaç bataryaysa atılan hiçbir model bakılmaz, parça kalitesi yüksek diye 5K fark verilmez düz 3060 laptopa.

Sakın ha ASUS alayım deme hocam aynı modeli aldım ekran kartı çöp oldu bir buçuk aydır uğraşıyorum paramı geri almak için sonunda iade değim belgemi gönderebildim satıcıya FPS'ler hiç tatmin edici değil ayrıca ASUS pişmanlıktır Lenovo Legion veya MSI al hocam

MSI geleceğe yönelik daha iyi bir adım olur ama malzeme kalitesi olarak Lenovo Legion daha iyidir seçim sana kalmış bence pişman olmazsın ikisinden de

ROG Model'in bir sorunu yok, sadece pahalı.

Arkadaş ekran kartının uzun süre götürebilmesi yazmış son kritere. Attığınız hiçbir cihazın ekran kartı ömrü 3070 kadar olmayacaktır. 3060 en güçlü versiyonu bile RTX açtığında zorlanıyor. Dünyanı en sağlam en güzel gösteren bilgisayarına sahip olsanız bile ekran kartı belli bir süre sonra yolda daha erken bırakacaktır.

Hocam oyunlarda her zaman ultra ayar veya cok yuksek performans beklemiyorum ancak sadece malzeme kalitesine takılıp da akılsızca bir tercih de yapmak istemiyorum mâlum para kolay kazanılmıyor bu yüzden fikirlerini beyan edan her arkadaşa ayrıca teşekkür ediyorum ama yine de kafamda netleştiremedim alacağım modeli…
Yazılanlardan sonra; msi cybrog, legion 5 ve omen modelleri arasında fiyat ve gelecek vaadi bakimindan msi, malzeme ve sağlamlik olarak legion ve hepsinden biraz dersek omen kalıyor sanirim… ama yine de kararsizim cunku ddr4 legion ancak omenden daha kaliteli bir kasa yapisi var vs… kafam cok karisti

Yeni konular

Geri
Yukarı