MSI CYBORG 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
30000
Amaç bataryaysa atılan hiçbir model bakılmaz, parça kalitesi yüksek diye 5K fark verilmez düz 3060 laptopa.

Yanlış düşünce. O zaman herkese Clevo kasa Monster ve Excalibur aldıralım niye çünkü içindeki ekran kartı daha ucuza süper(!)
Amaç bataryaysa hiçbirine bakılmaz demeniz komik Omen Legion ve ROG'un bataryası gayet iyi diğer kriterlere de uyuyor. Ve 5K fark veren yok i7 3060 Nitro 27k 3060 Legion 28k. 5K fark nerede ben anlayamadım 1K farka tabii ki de çöp ekran, giriş seviyesi kasa ve Monster kadar sesli soğutma yerine Legion tercih edilmeli. Laptopu ekran kartından ibaret görüp 5K fark verilmez "düz" 3060 laptopa cümlesi zaten bu konudaki bilgilerinizin sınırını gösterdi o yüzden daha fazla konuyu kirletmeye gerek yok az önce de dediğim gibi kasa gibi kullanmak isteyene önerebilirsiniz ama bu konu bu kişi için yanlış cihaz.

Hocam oyunlarda her zaman ultra ayar veya cok yuksek performans beklemiyorum ancak sadece malzeme kalitesine takılıp da akılsızca bir tercih de yapmak istemiyorum mâlum para kolay kazanılmıyor bu yüzden fikirlerini beyan edan her arkadaşa ayrıca teşekkür ediyorum ama yine de kafamda netleştiremedim alacağım modeli…
Yazılanlardan sonra; msi cybrog, legion 5 ve omen modelleri arasında fiyat ve gelecek vaadi bakimindan msi, malzeme ve sağlamlik olarak legion ve hepsinden biraz dersek omen kalıyor sanirim… ama yine de kararsizim cunku ddr4 legion ancak omenden daha kaliteli bir kasa yapisi var vs… kafam cok karisti
45 Watt 4060 almanız pek mantıklı değil bence. Lenovo daha iyi bir tercih gibi duruyor. Fakat diğer cihazlar düşündüğünüz kadar kalite farkı olmayacaktır. Belirtmek isterim ki 3060 2K çözünürlüğü kaldıracak bir ekran kartı değil.

Arkadaş ekran kartının uzun süre götürebilmesi yazmış son kritere. Attığınız hiçbir cihazın ekran kartı ömrü 3070 kadar olmayacaktır. 3060 en güçlü versiyonu bile RTX açtığında zorlanıyor. Dünyanı en sağlam en güzel gösteren bilgisayarına sahip olsanız bile ekran kartı belli bir süre sonra yolda daha erken bırakacaktır.

950M'li cihaz kullanıyorum 7. senesinde bile işimi görüyor ki 3050 önermiyorum 3060 öneriyorum ben. ASUS olduğu için bu kadar dayanabildi daha düşük kaliteli cihazlar bu kadar sürede kesin sıkıntı çıkarıyor. Laptop ekran kartından ibaret değil, uzun ömürlü olmasını belirleyen tek şey de ekran kartı değil, ki öyle olsa bile bu 3 cihazın da soğutması daha üstün. İyi soğutmalı cihaz tartışmasız daha uzun ömürlü olacaktır.

Hocam selam, linkteki ROG çok hoşuma gitti, Legion'dan farklı olarak 6800 işlemci daha yeni nesil sanirim ve ROG serisi Legion serisinden sanirim daha kaliteli malzeme yapisina sahip? Omen hakkinda bir fikrim yok fiyatlari da goz onune alirsak;
28.700 Legion 3060+ 5800
31.400 ASUS ROG 3060+ 6800
Hangisi daha mantıklı bir seçenek olacaktır? Malzeme kalitesi ve uzun omurluluk açısından?

İkisi arasından sadece Legion'un paneli daha iyi, işlemci, DDR5 RAM ve çok daha uzun pil ömrüyle STRIX daha iyi. Malzeme kalitesi olarak fark yok desek yeridir.

Laptoplar ekran kartından ibaret değil. Excalibur önerilmemesinin sebebi var değil mi mesela? Ve sırf 10FPS için malzeme, ekran, soğutma kalitesi ve servis farkı göz ardı edilmemeli o zaman. İş için de kullanılacağı söylenmiş ve ekran kalitesini kriter olarak belirtmiş ayrıca Nitro'nun bataryası da kötü. Kasa gibi kullanacak amacı sadece oyun olan FPS olan insanlara istediğiniz kadar 3070 Nitro önerebilirsiniz ama bu konu yeri değil kriterlerini falan okusanız bu konuşmayı yapmazdık zaten.

Excalibur önerilmeme sebebi kişiye sıkıntı çıkarabilecek kronik sorunlara sahip olmaları, Acer'le karşılaştırılamaz bile.

Amaç bataryaysa atılan hiçbir model bakılmaz, parça kalitesi yüksek diye 5K fark verilmez düz 3060 laptopa.

ROG Model'in bir sorunu yok, sadece pahalı.

STRIX gayet iyi pil ömrü sunuyor, zorlasa günlük kullanımda 9 saat bile alır.

950M'li cihaz kullanıyorum 7. senesinde bile işimi görüyor ki 3050 önermiyorum 3060 öneriyorum ben. ASUS olduğu için bu kadar dayanabildi daha düşük kaliteli cihazlar bu kadar sürede kesin sıkıntı çıkarıyor. Laptop ekran kartından ibaret değil, uzun ömürlü olmasını belirleyen tek şey de ekran kartı değil, ki öyle olsa bile bu 3 cihazın da soğutması daha üstün. İyi soğutmalı cihaz tartışmasız daha uzun ömürlü olacaktır.
Oyun bilgisayarında en önemli parça ekran kartı ve işlemcidir. Tabi güzel bir soğutma olmadığı sürece bu parçaların ne kadar iyi olduğunun önemi kalmaz. Yukarıda önerilen Lenovo ve Omen cihazın soğutması fena değil. MSI soğutmasının iyi olacağını tahmin ediyorum çünkü ekran kartı ve işlemci zaten güç olarak yetersiz. 45 Watt çeken bir ekran kartını soğutmak pek zor olmamalı. Lenovo ve Omen cihazları soğutma olarak Acer ile karşılaştırdığınızda kafa kafaya geliyor. Tek avantajları kasaları ve 2K ekran kalitesi. Diğer tarafta ise 3070 var. Aşağıda 3060 sahip versiyonun incelemesi var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben okuduklarıma göre ve bütçemi de düşününce;
Msi ve legion arasında kaldım.
Msi avantajları: ddr5 olması, 4060 olması (45w olayını detaylandırmak isterim 3060 130w vs 4060 45w karsılasmasında hangisi daha üstün gelir sadece performans olarak değil geleceğe yönelik olarak da)
Bir diğer avantajı da işlemcisinin 12450h olması,

Legion avantajları: 2k ekran olması, malzeme kalitesi, 1tb ssd olması, genel kullanim kolayliklari olmasi yarim saatte %50 sarj vs vs

Ne diyorsunuz, msi mi legion mu son olarak??

Hocam ben okuduklarıma göre ve bütçemi de düşününce;
MSI ve Legion arasında kaldım.
MSI avantajları: DDR5 olması, 4060 olması (45W olayını detaylandırmak isterim 3060 130W vs 4060 45W karsılasmasında hangisi daha üstün gelir sadece performans olarak değil geleceğe yönelik olarak da)
Bir diğer avantajı da işlemcisinin 12450H olması,

Legion avantajları: 2K ekran olması, malzeme kalitesi, 1TB SSD olması, genel kullanim kolayliklari olmasi yarim saatte %50 şarj vs.

Ne diyorsunuz, MSI mi Legion mu son olarak?

İkisi de alınmaz, MSI baştan sakat QHD ekran ise avantaj değil dezavantaj 3060 FHD'de sorun olmaya başladı QHD'de ne yapsın.

İkisi de alınmaz, MSI baştan sakat QHD ekran ise avantaj değil dezavantaj 3060 FHD'de sorun olmaya başladı QHD'de ne yapsın.
Hocam sadece oyun oynayamayacağım için 2k ekran bana avantaj oluyor, film dizi izleyeceğim cizim yapacagim render alacagim vs vs,
Acer almayi dusunmuyorum. Sizin alternatif tavsiyeniz nedir?

Hocam sadece oyun oynayamayacağım için 2K ekran bana avantaj oluyor, film dizi izleyeceğim cizim yapacagim render alacagim vs vs,
Acer almayi dusunmuyorum. Sizin alternatif tavsiyeniz nedir?

Tamam da 1080P'ye düşürecek olsanız gene native 1080P'den kötü gözüküyor, Nitro'lar dışında düzgün fiyatlı model yok, Ideapad'ler ve Victus'lar Max-P ROG STRIX çok pahalanmış Legion ise gene pahalı, 5600H sizi kısıllayabilir.

Yarın msi ve legion arasında bir tercih yapıp kararımı vercem artık bence çok da fark etmeyecek gibi inanilmaz farklar yok ikisi de mutlu edecektir diye umut ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı