MSI CYBORG 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
30000
Merhaba. İş ve oyun kullanım amacıyla maksimum 30k bütçe ile araştırma yaparken bu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisi tercih edilmeli?
Tercih kriterim malzeme kalitesi, ekran kalitesi, islemci ve ekran kartinin uzun süre beni götürebilmesi.
1. Seçenek: MSI CYBORG 15 A12VF-077XTR I5-12450H 16GB DDR5 8GB RTX4060 1TB SSD 15.6 FHD 144Hz DOS

2. Seçenek: Lenovo Legion 5 82JU00FNTX R7-5800H 16G 1TB SSD 6GB 3060 WQHD 15.6 FDos
iş için kesinlikle 4060 daha iyi w profesyonel kullanımda fazla fark ettirmiyor yeni oyunlarda dlss3 artık çok normal bir şey olacağı için 4060 ın düşük w olanı bile 3060 dan iyi performans veriyor.

İş için kesinlikle 4060 daha iyi W profesyonel kullanımda fazla fark ettirmiyor yeni oyunlarda DLSS3 artık çok normal bir şey olacağı için 4060'ın düşük W olanı bile 3060'dan iyi performans veriyor.

45W 4060 performans olarak 3050'den çok da farklı değil.

45W 4060 performans olarak 3050'den çok da farklı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3050'nin bu performansı alma imkanı yok hocam 140W 3060'ı FG da geçiyor normalde geçmesine gerek yok NVIDIA bu bundan sonra çıkacak her oyuna DLSS 3 ekletecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dlss kalite açıkken bile 30 fps civarı alıyor RT kapalı 4060 da açık şekilde 2x alıyor.
45w olanında FG ile yine geçiyor.

3050'nin bu performansı alma imkanı yok hocam 140W 3060'ı FG da geçiyor normalde geçmesine gerek yok NVIDIA bu bundan sonra çıkacak her oyuna DLSS 3 ekletecektir.
Dlss kalite açıkken bile 30 fps civarı alıyor RT kapalı 4060 da açık şekilde 2x alıyor.
45w olanında FG ile yine geçiyor.
Pekiii sence cyborg kasası alınır mı? Tek soğutma fanı, mux yok, dezavantajlari bunlar avantajlari da daha iyi donanım bu konuda çooook kararsızım hala

Pekiii sence cyborg kasası alınır mı? Tek soğutma fanı, MUX yok, dezavantajlari bunlar avantajlari da daha iyi donanım bu konuda çooook kararsızım hala.
MUX AAA oyunlarda fazla etkili değil Online oyunlarda CS gibi oyunlarda etkisi yüksek amacın yeni nesil AAA DLSS3 destekli oyunlarsa modern işlerde kullanacaksan yeniden şaşma ama CS gideceksen MUX olanı tercih et tabii yeni güncelleme ile aradaki fark kapanabilir Fortnite da mesela daha az fark ediyor güncel bir teknoloji kullanması sebebiyle.
Ayrıca https://www.hepsiburada.com/gigabyt...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003YEYQV
Bu da 85W 4060 bunu da tercih edebilrsin illaki 45W olana razı değilsen. Ortada ki Gigabyte olanın performansı tabii ona bir 8 GB daha RAM almak şart. Galiba MUX da varmış.

Nasıl yok? Daha dün CP2077 oynarken yüksek ayarlarda RT en düşükte VRAM'den oynayamadım.

DLSS kullanabilirdin DLSS VRAM kullanımını ciddi oranda düşürüyor. DLSS'siz VRAM fullemiş olabilir ama DLSS ile fullemez.

ASUS kesinlikle önermiyorum, şu cihazı önerip milletin başını yakmayın. Foruma bir ASUS ROG yazın bakalım ben dahil kaç kişi sorunlara uğraşıyor, stresten başım kronik olarak ağrıyor artık. Haziran'da kendime MacBook alıp bunu iade veya değişime vereceğim, sadece bu forum da değil Reddit, ASUS'un kendi forumuna falan da bakabilirsiniz.

Siz almayın bir daha hocam o zaman Reddit'te her model için sorun var o zaman hiçbir şey almayalım. ROG STRIX serisinden 2-3 yıldır hiç ciddi bir kronik problem duymadım 1650'li model olsun 3060'lı modeli olsun gayet popüler ve memnun herkes, sizin şanssızlığınız.

Son düzenleme:
DLSS kullanabilirdin DLSS VRAM kullanımını ciddi oranda düşürüyor. DLSS'siz VRAM fullemiş olabilir ama DLSS ile fullemez.

Siz almayın bir daha hocam o zaman Reddit'te her model için sorun var o zaman hiçbir şey almayalım. ROG STRIX serisinden 2-3 yıldır hiç ciddi bir kronik problem duymadım 1650'li model olsun 3060'lı modeli olsun gayet popüler ve memnun herkes, sizin şanssızlığınız.
Redditte bu kadar fazla kullanıcı, Reddit'i geç bu forumda bile sorun yaşayan bir çok kullanıcı var, ROG serisinin sorunlu modelleri çok fazla siz nasıl duymadınız bilmiyorum, kimse de memnun değil kusura bakmayın, en basitinden bilgisayar boşta cayır cayır yanıyor, Turbo boost kapatıyoruz bu sefer de masaüstünde FPS düşüyor akıcılık kalmıyor sistemde.

Zaten merak etmeyin bir daha ASUS'un laptoplarına şans vermeyeceğim, gider Lenovo alırım ya da, MSI, Alienware gibi laptoplara para bayılır yine de ASUS almam.

Zaten teknoloji de şans işi bunun farkındayım, hadi ben dahil 3-5 kişi şanssızlık yaşasa derim ki piyango bize vurmuş yapacak bir şey yok, ancak size ASUS'tan dili yanmış 50'den fazla kişi getirebilirim, hadi ben şanssızım diğer 49'u da mı şanssız onlara anlatırsınız, piyasada bu kadar fazla sorunlu ürünü dolaşan bir modele de gidip sizin şanssızlığınız demeniz çok komiğime gitti.

@Teccno, hocam size tek tek anlatabilir müsaitse kendisinin ve ben dahil konuştuğu kişilerin ne sıkıntı çektiğini, hatta kendisinin bir konusu vardı o kadar fazla sorununu yazan çözüm arayan kullanıcı vardı ki konu kapatıldı.

Son düzenleme:
ROG STRIX serisinden 2-3 yıldır hiç ciddi bir kronik problem duymadım.

En günceli.

Benim yaşadığım sıkıntılar:

Bu da.

Armoury Crate uygulaması o kadar kötü ki kendi appimi yapmak zorunda kaldım.

En günceli.

Benim yaşadığım sıkıntılar:

Bu da.

Armoury Crate uygulaması o kadar kötü ki kendi appimi yapmak zorunda kaldım.

Zephyrus? Konuyu okumadan kopyala yapıştırmak :D Nitro panel copy pasterıyla aynı durum aşırı komik koskoca STRIX dedim önerdiğim linkini attığım da STRIX :D

Reddit'te bu kadar fazla kullanıcı, Reddit'i geç bu forumda bile sorun yaşayan birçok kullanıcı var, ROG serisinin sorunlu modelleri çok fazla siz nasıl duymadınız bilmiyorum, kimse de memnun değil kusura bakmayın, en basitinden bilgisayar boşta cayır cayır yanıyor, Turbo Boost kapatıyoruz bu sefer de masaüstünde FPS düşüyor akıcılık kalmıyor sistemde.

Zaten merak etmeyin bir daha ASUS'un laptoplarına şans vermeyeceğim, gider Lenovo alırım ya da, MSI, Alienware gibi laptoplara para bayılır yine de ASUS almam.

Zaten teknoloji de şans işi bunun farkındayım, hadi ben dahil 3-5 kişi şanssızlık yaşasa derim ki piyango bize vurmuş yapacak bir şey yok, ancak size ASUS'tan dili yanmış 50'den fazla kişi getirebilirim, hadi ben şanssızım diğer 49'u da mı şanssız onlara anlatırsınız, piyasada bu kadar fazla sorunlu ürünü dolaşan bir modele de gidip sizin şanssızlığınız demeniz çok komiğime gitti.

@Teccno, hocam size tek tek anlatabilir müsaitse kendisinin ve ben dahil konuştuğu kişilerin ne sıkıntı çektiğini, hatta kendisinin bir konusu vardı o kadar fazla sorununu yazan çözüm arayan kullanıcı vardı ki konu kapatıldı.

ROG serisini genellemek ne kadar mantıksız kaç tane modeli var Türkiye'ye gelmeyenler bile var. Diğer arkadaş da Zephyrus demiş STRIX hakkında konuşuyorum önerdiğim model STRIX yanlış yere saldırmaya gelmişsiniz 2 kişi. Sizin şans vermenize de çok ihtiyaçlarını olduğunu sanmıyorum laptop piyasasının en büyük markalarından biri bir hater yüzünden batmaz merak etmeyin :D tam model adı bile vermiyosunuz ASUS genelliyorsunuz amacınızın haterlık olduğu buradan belli. Bilgisayar yanıyor demenizden hatalısınız zaten STRIX'lerde soğutma bütçedeki en iyilerinden her iftirayı atın ama soğutma konusunda atamazsınız hem sıvı metal kullanılıyor hem de sıvı metalle alakasız zaten iyi soğutması.

Zephyrus? Konuyu okumadan kopyala yapıştırmak :D
Video başlığını görmedin mi acaba ?
1680564759403.png

Strix yazıyor.
Zephyrus atma sebebim aynı sorunun geçen sene asus tarafında yaşandığı çözülmediği ve 2023 te de devam ettiği. Neresini anlamak zor oldu ?
amacınızın haterlık olduğu buradan belli.
Haterlık mı :D, asusun bana yaşattığını hiç bir firma yaşatmadı. Vidasını sıkmayı bile başaramamışlar.

Bilgisayar yanıyor demenizden hatalısınız zaten STRIX'lerde soğutma bütçedeki en iyilerinden
Muadilleri kadar performans vermediği için evet daha serin çalışıyor. İşlemcisi omen gibi 80W a kadar çıksa 95 den aşağı inmezdi. Haklısın.
hem sıvı metal kullanılıyor hem de sıvı metalle alakasız zaten iyi soğutması.
Sıvı metal macunumu asus servisi silip silikon macun sürdü ve şuan soğutmam rezil halde.

Sanki sen okumadan her şeye atlamış gibisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı