MSI DOA Dizüstü Bilgisayarlar

Novox

Kilopat
Daha fazla  
MSI GL62 6QD-079XTR almayı düşünüyorum fakat bu ürünler DOA olabiliyormuş, benim merak ettiğim ise MSI'ın yetkili satıcıları DOA ürün satar mı, eğer ürünleri böyleyse alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
DOA ürün kusurlu üründür, (Dead On Arrival)

MSI'ın değil, belli kalite ve marka değerine ulaşmış hiç bir firmanın bile isteye DOA ürün satacağına ihtimal vermem :)

P
DOA ürün kusurlu üründür, (Dead On Arrival)

MSI'ın değil, belli kalite ve marka değerine ulaşmış hiç bir firmanın bile isteye DOA ürün satacağına ihtimal vermem :)
peki 3000 e almam normalmi çünkü fiyatları 3000den 5500 e kadar bi aralıkta buda tuhafıma gitti

MSI GL62 6QD-079XTR almayı düşünüyorum fakat bu ürünler DOA olabiliyormuş, benim merak ettiğim ise MSI'ın yetkili satıcıları DOA ürün satar mı, eğer ürünleri böyleyse alınır mı?

2014'te DOA ürünleri satıyordu MSI yetkili satıcıları. İntegra bilgisayardı zannedersem. Almaya niyetlenmiş sonra Monster'a yönelmiştim.

2014'te DOA ürünleri satıyordu MSI yetkili satıcıları. İntegra bilgisayardı zannedersem. Almaya niyetlenmiş sonra Monster'a yönelmiştim.
Aynen bende integranın doa sattığını görünce soğudum fakat şu anda tekramarket 3000 tl ye satışı sunmuş hepsiburada da ve tekramarket yetkili satıcısı olarak görünüyor msi nin resmi sitesinde büyük ihtimalle alıcam ne dersiniz?

Aynen bende integranın doa sattığını görünce soğudum fakat şu anda tekramarket 3000 tl ye satışı sunmuş hepsiburada da ve tekramarket yetkili satıcısı olarak görünüyor msi nin resmi sitesinde büyük ihtimalle alıcam ne dersiniz?

Sanırım siz aldığınız ürünün DOA çıkmasından korkuyorsunuz. İntegra bahsettiğim ürünlerin DOA olduğunu belirterek satıyordu. Yani bildiğim herhangi bir dolandırıcılık durumu yok.

DOA bir kısaltmadır ve Dead On Arrival demektir. Bu durum satın aldığınız mağazadan bağımsızdır ve ürünün kargodayken kullanılamaz hale gelmesidir. Yani mağazalar DOA ürün satamaz, sattığı ürünler bozuksa da buna DOA denemez.

DOA bir kısaltmadır ve Dead On Arrival demektir. Bu durum satın aldığınız mağazadan bağımsızdır ve ürünün kargodayken kullanılamaz hale gelmesidir. Yani mağazalar DOA ürün satamaz, sattığı ürünler bozuksa da buna DOA denemez.

DOA kargodan ziyade fabrikadan hatalı/arızalı/kusurlu çıkan veya tüketiciye ulaştıktan kısa bir süre sonra arızalanan ürünler için kullanılabilir. Kargoda kullanılamaz hale gelmesi başka bir durum.
Günümüzde daha doğrusu kanunda DOA için bir tanımlama yok. DOA ayıplı maldır.

@Novox DOA ürünleri şu şekilde satıyor olabilirler. Satıcıya gelen ayıplı/kusurlu ürünler MSI'a geri gitmiyordur ve onarım görüp o şekilde indirimli satılıyor olabilir. Ancak satışta bunu açıkça belirtmesi lazım. Alırken buna dikkat et. İnternetten alacaksan özellikle satış sözleşmesine göz gezdir. Bir site iadelerde %20 kesinti yapıyor mesela.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı