Çözüldü MSI Dragon Center'da balanced mod sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bertan06

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım & Oyun Geliştirme & CG Artist
Merhaba, iyi bayramlar...

Son gelen güncellemeyle beraber balanced (dengeli) mod artık işe yaramıyor.
İşlemci sıcaklığım normal şartlarda balanced modda boşta 35-38 derece, yük altında 62 dereceler mertebesindeyken şu an Extreme Performance ve Balanced seçenekleri birbirinin aynısı yani dengeli seçsem bile tepe performanstan bir farkı olmuyor ve boşta 45-55 arası inip çıkıyor.

Silip tekrar kurmak da işe yaramıyor yani denedim.
Eski sürümlere düşürmek de pek sağlıklı değil yazılımsal kararsızlıklar oluyor bu kez.

1590292233153.png

Benzer sorunlar yaşayıp çözmüş arkadaşlar varsa özellikle yardımlarınızı bekliyorum.

Bileşenler;

•AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
•MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI AM4 AMD Ryzen™DDR4 4400MHz (O.C) M.2 Anakart
•MSI RTX 2080 Ventus OC 8 GB 256 Bit Ekran kartı
•Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD
•GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
•Corsair Tx750M 750W 80Plus Gold Modüler Güç Kaynağı
Sorun çözülmüştür.

Dragon Center'da User Scenario bölümünde Customize seçeneği mevcut.
Aktif edip çark simgesine tıkladığınızda işlemcinin stok değerleri aktif oluyor ve bu sayede dengeli modda çalışıyor bilginiz olsun yani Balanced seçeneğini aktif etmeye gerek kalmıyor.

1590336474428.png

1590336580456.png

Son düzenleme:
Merhaba, iyi bayramlar...

Son gelen güncellemeyle beraber balanced (dengeli) mod artık işe yaramıyor.
İşlemci sıcaklığım normal şartlarda balanced modda boşta 35-38 derece, yük altında 62 dereceler mertebesindeyken şu an Extreme Performance ve Balanced seçenekleri birbirinin aynısı yani dengeli seçsem bile tepe performanstan bir farkı olmuyor ve boşta 45-55 arası inip çıkıyor.

Silip tekrar kurmak da işe yaramıyor yani denedim.
Eski sürümlere düşürmek de pek sağlıklı değil yazılımsal kararsızlıklar oluyor bu kez.

Eki Görüntüle 571889

Benzer sorunlar yaşayıp çözmüş arkadaşlar varsa özellikle yardımlarınızı bekliyorum.

Bileşenler;

•AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
•MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI AM4 AMD Ryzen™DDR4 4400MHz (O.C) M.2 Anakart
•MSI RTX 2080 Ventus OC 8 GB 256 Bit Ekran kartı
•Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD
•GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
•Corsair Tx750M 750W 80Plus Gold Modüler Güç Kaynağı
Sorun çözülmüştür.

Dragon Center'da User Scenario bölümünde Customize seçeneği mevcut.
Aktif edip çark simgesine tıkladığınızda işlemcinin stok değerleri aktif oluyor ve bu sayede dengeli modda çalışıyor bilginiz olsun yani Balanced seçeneğini aktif etmeye gerek kalmıyor.

Eki Görüntüle 572296

Eki Görüntüle 572297
Aynı sorun bende de var hocam uç performans dengeli modları çalışmıyor. Sorunu nasıl çözdünüz acaba?

Aynı sorun bende de var hocam uç performans dengeli modları çalışmıyor. Sorunu nasıl çözdünüz acaba?
Merhaba.

Dragon Center eski sürümlere nazaran şu an çok daha stabil diyebilirim. Fakat halen Balanced mod seçeneği eski usülde çalışmıyor sanırım değişiklik yapılmış. Nasıl çözdüğümü yukarıda belirtmiştim denediniz mi?

hocam modlar bende çalışmıyor yani yüksek moda alınca fanlar kapanıyor yada düşük seviyede çalışıyor. Bu da laptopun aşırı ısınmasına neden oluyor. Çözüm olarak denebilirse User(Kullanıcı ) Modundan kendim seçiyorum fan hızımı

Hocam modlar bende çalışmıyor yani yüksek moda alınca fanlar kapanıyor ya da düşük seviyede çalışıyor. Bu da laptopun aşırı ısınmasına neden oluyor. Çözüm olarak denebilirse User(Kullanıcı ) Modundan kendim seçiyorum fan hızımı

Evet user modunu ben de kullanıyorum fakat laptoplar konusunda bilgim yok maalesef. Masaüstü için modlar bende sorunsuz çalışıyor. Bence silip temiz kurulum yapmayı deneyin. Önce tamamen silin, reset atın ve tekrar kurup tekrar reset atın.

Geri
Yukarı