Çözüldü MSI Dragon Center'den driver güncellemesi yapmak mantıklı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Dragon Center'e giriş yaptığımda bazı driverlerin güncellemesi olduğunu fark ettim. Forumlarda gördüğüm kadarıyla genel olarak elle güncellemek ve Windows Update dışında driver güncellemesi yapmak hatalara sebep oluyormuş. MSI Dragon Center üzerinden güncelleme yapsam bir problem çıkar mı? "chipset drivers" ve "Intel Wi-Fi drivers" bu 2'sini güncellemek istiyorum.

1636901818819.png

Eğer Dragon Center üzerinden driver yüklemesi ve güncellemesi yapmak problem çıkarmıyorsa ekranda görünen hangi driverleri indirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücülerin hepsini zaten anakartın kendi sitesinden aliyor. Chipset hariç diğerlerini kurabilirsiniz ancak chipset sürücüleri biraz geriden geldiği için AMD ise AMD, Intel ise Intel'in sitesinden indirmeniz daha iyi.
Sürücülerin hepsini zaten anakartın kendi sitesinden aliyor. Chipset hariç diğerlerini kurabilirsiniz ancak chipset sürücüleri biraz geriden geldiği için AMD ise AMD, Intel ise Intel'in sitesinden indirmeniz daha iyi.
3-4 ay önce format attıktan sonra Chipset Driverini indirmiştim. Şu an güncelleyeceğim için sistemde kurulu olan Chipset Driverini kaldırmama gerek var mı? Yoksa direkt AMD sitesinden yeni sürümü indirmem yeterli oluyor mu? Yani yenisini indirirken eskisini siliyor mu?

3-4 ay önce format attıktan sonra Chipset Driverini indirmiştim. Şu an güncelleyeceğim için sistemde kurulu olan Chipset Driverini kaldırmama gerek var mı? Yoksa direkt AMD sitesinden yeni sürümü indirmem yeterli oluyor mu? Yani yenisini indirirken eskisini siliyor mu?

Direkt indirebilirsiniz ya da Denetim Masası'ndaki Program Kaldır'dan da kaldırabilirsiniz.

Belki yanlış olabilir fakat ben kaldırmadan üstüne yazdırıyor um , kaldırayım dedim başka başka yazılımları da kaldırdığın dan , tereddüt ettim böyle kullanıyorum. Belki doğru belki yanlış.

Geri
Yukarı