Çözüldü MSI Dragon Center'den driver güncellemesi yapmak mantıklı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Dragon Center'e giriş yaptığımda bazı driverlerin güncellemesi olduğunu fark ettim. Forumlarda gördüğüm kadarıyla genel olarak elle güncellemek ve Windows Update dışında driver güncellemesi yapmak hatalara sebep oluyormuş. MSI Dragon Center üzerinden güncelleme yapsam bir problem çıkar mı? "chipset drivers" ve "Intel Wi-Fi drivers" bu 2'sini güncellemek istiyorum.

1636901818819.png

Eğer Dragon Center üzerinden driver yüklemesi ve güncellemesi yapmak problem çıkarmıyorsa ekranda görünen hangi driverleri indirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücülerin hepsini zaten anakartın kendi sitesinden aliyor. Chipset hariç diğerlerini kurabilirsiniz ancak chipset sürücüleri biraz geriden geldiği için AMD ise AMD, Intel ise Intel'in sitesinden indirmeniz daha iyi.
Ben şu anda 30 dk önce format attım. İlk başta Windows güncellemesinin tamamını yaptım ve daha sonra intel driver support asist aracılığıyla driverleri güncelledim. Geri kalanını da dragon center üzerinden tüm driver ve yardımcı programları yüklüyorum.

Ben şu anda 30 dk önce format attım. İlk başta Windows güncellemesinin tamamını yaptım ve daha sonra intel driver support asist aracılığıyla driverleri güncelledim. Geri kalanını da dragon center üzerinden tüm driver ve yardımcı programları yüklüyorum.
Dragon Center üzerinden daha önceden güncelleme veya indirme işlemi yapmamıştım. Araştırdığım kadarıyla da Dragon Center üzerinden driver güncellemek hatalara sebep oluyormuş. Çok kararsız kaldım. Siz daha önceden Dragon Center üzerinden driver kurduğunuzda bir problem yaşamış mıydınız?
Hayır değil, yerinizde olsam manuel yaparım daha sağlıklı. Driver güncellemesi için herhangi bir program kullanmanızı tavsiye etmem.
AMD Chipset Driveri güncellemek için öncelikle şu an kurulu olan Chipset Driveri silip yenisini mi yüklemem gerekiyor? Ekran kartı güncelleme işlemini direkt AMD Radeon Software üzerinden yaptığımdan bir sıkıntı çıkmıyordu da Chipset Driveri güncellemeyi bilmiyorum.

Dragon center doğru çalışıyorsa güncelleme yapabilirsin . Hata verirse tek çekirdeği 100/100 çalıştırmak gibi , O zaman pc den tamamen silip , Msi center indir .

Dragon center eski versiyonun da gösteriyor du . Hata verdiği için kaldırdım , msi center yukredim . Arka planda ne çalıştırıyorsun 5900x in 100/5 kullanım gösteriyor.
Sanallaştırma yı da aç saydın , benim ki açık .
Rezanix sen sen 5900x ile sıcak lik yada buna benzer bir konu actin mı ? .

Son düzenleme:
Dragon center eski versiyonun da gösteriyor du . Hata verdiği için kaldırdım , msi center yukredim . Arka planda ne çalıştırıyorsun 5900x in 100/5 kullanım gösteriyor.
Arka planda Chrome üzerinden 20-25 sekme, Spotify, Discord falan açık. Anormal bir durum var mı? Yoksa normal mi?
1636906893864.png

Sanallaştırma yı da aç saydın , benim ki açık .
O nereden açılıyor ve ne işe yarıyor?

Dosya Ekleri

• 1636906887876.png
    1636906887876.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı