MSI ekran kartı fanı dönmüyor

Mehmet15

Decapat
Daha fazla  
Yeni sistem topluyordum, işlemcim kargoda. O gelemeden bir çalıştırayim dedim ve kasa fanı, Power fanı dönüyor ama ekran kartımdaki fan dönmüyor. Neden ekran kartım çalışmıyor? Nerede yanlış yapmış olabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20211026_214233_1.jpg
    IMG_20211026_214233_1.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20211026_214228_1.jpg
    IMG_20211026_214228_1.jpg
    106,6 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem topluyordum, işlemcim kargoda. O gelemeden bir çalıştırayim dedim ve kasa fanı, Power fanı dönüyor ama ekran kartımdaki fan dönmüyor. Neden ekran kartım çalışmıyor? Nerede yanlış yapmış olabilirim?
Çalışıyor... Msi kartlar genel olarak 55 dereceden önce fanları dönmez.

O fanları biraz temizlerseniz daha iyi olur. Yeni sistemden kastınoz sadece işlemci mi değiştirdiniz?

Ekran kartında 0dB özelliği olabilir, GPU belirli bir sıcaklığa çıkmadan fanlar dönmüyordur büyük ihtimal. Bunu anlamak için ekran kartını takıp güç bağlantısını yaparak sistemi çalıştırın ve görüntü almaya bakın. Alabiliyorsanız 0dB vardır.

Ben mi yanlış anlıyorum, işlemci olmadan pc mi çalıştırılmaya çalışılıyor konuda

Ben ona pek ihtimal vermedim, ancak umarım öyle değildir.

Geri
Yukarı