MSI G2422 monitörde olan IPS glow normal mi?

Rosso53

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
g2422
En yakın fotoğraf bu. Bu normal mi? Oyun oynarken CS2 gibi fark edilmiyor ama film izleyeyim dedim karanlık ortamda özellikle sağ üstteki ışık çok rahatsız ediyor. Değişim yaparlar mı veya bu sorun genellikle IPS panellerde var deniliyor o yüzden alışmam mı lazım? Monitör: MSI g2422.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-24 at 01.24.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-24 at 01.24.30.jpeg
    77,8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde her IPS panelde oluyor, bende de var ama alıştıktan sonra göze batmıyor. Ama sendeki bir tık fazla geldi bana. Eğer çok çok rahatsız oluyorsan, çok yüksek ışık sızması var diye değişim talebinde bulun, kabul ederler yüksek ihtimalle. (nereden aldığında önemli tabii)

Yani bir tık fazlada çok çok kaliteli panel almadığın sürece çoğu IPS'de buna benzer yansımalar oluyor boşa iade etme bu nedenden.

Gündüz kullanırken bile seni rahatsız ediyorsa IPS glow fazladır iade edebilirsin. Ama az ışıklı ortamlarda ufak fark ediliyorsa normaldir hocam

Kamerada olduğundan fazla görünüyor. Normal bir durum iade edip VA panele falan geçerseniz daha çok pişman olursunuz.

Genelde her IPS panelde oluyor, bende de var ama alıştıktan sonra göze batmıyor. Ama sendeki bir tık fazla geldi bana. Eğer çok çok rahatsız oluyorsan, çok yüksek ışık sızması var diye değişim talebinde bulun, kabul ederler yüksek ihtimalle. (nereden aldığında önemli tabii)
Hepsiburada’dan aldım indirim vardı.Değişim kabul ederler mi ?Sadece dediğim gibi sağ üst taraf rahatsız ediyor diğer yerlerde yok gibi bir şey.Ya da ben mi gözümde büyütüyorum daha önce hiç böyle panel kullanmamıştım.İade değişde değişim olursa yaparım daha doğrusu.Aldığım fiyatın 1.5x yukarısında fiyat şu an .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı