MSI G244F ile MSI G2412 farkı nedir?

Makaleler
3
Selam arkadaşlar. Monitör tavsiyesi alırken MSI G2412 tavsiyesi almıştım. Baktığımda hiç stok yoktu. Bende MSI G244F siparişi verdim. 4000 TL. Az önce gördüm G2412 stoklara girmiş 3950 TL.

Bu iki monitörün farkı nedir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bilenler beni aydınlatabilir mi?

G244F çöptür. G2412 alın.

G2412' de ben iki kere sorun yaşadım. İlkinde ekranda çizgiler oluştu. Bir başka kullanıcıda da oluşmuş. Konu linkini bırakıyorum.

Yeni gönderilen monitörün de sağ üst ve sol üstünde de yoğun ışık sızması var. Bilmiyorum ne derece tercih edersiniz.

Ben bu monitörü film izlemek belki arada oyun oynamak için kullanacağım. İptal edip diğer modeli almam gerekiyor mu?

Milisaniye değerleri falan hiç umurumda değil. Renkler kaliteli olsun. Keyifle dizi film izleyebileyim oyun oynarken de üzmesin. Zaten Knight Online oynuyorum oyun olarak sadece.

Benim 2. bilgisayarım için olacak bu monitör. Ana sistemde Asus MG278Q kullanıyorum.

Dizi/film izleyeceksen G2412 daha iyi bir deneyim yasatir cunku kontrast degeri 1500:1 civarlarinda takilan bir model. Maksimum parlakligi da 400cd civari. Bu modelin tek eksisi renk gamutu diger modellere gore biraz zayif. Monitor ayarlarindan oynama yaparsan, tatmin edici degerlere ulasacagini dusunuyorum.

G244F direkt kotu bir model. Yukariya konusu atilmis zaten, o linkten inceleyebilirsin.

Dizi/film izleyeceksen G2412 daha iyi bir deneyim yasatir cunku kontrast degeri 1500:1 civarlarinda takilan bir model. Maksimum parlakligi da 400cd civari. Bu modelin tek eksisi renk gamutu diger modellere gore biraz zayif. Monitor ayarlarindan oynama yaparsan, tatmin edici degerlere ulasacagini dusunuyorum.

G244F direkt kotu bir model. Yukariya konusu atilmis zaten, o linkten inceleyebilirsin.
Aradım iptal ettirdim. Şimdi G2412 siparişi geçiyorum.
İptal ettim G2412 siparişini verdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı