MSI G274qpf vs MSI G275CQRF vs ASUS VG27AQ3A

Jousterz

Picopat
Daha fazla  
MSI G274qpf qd.
MSI G275CQRF qd.
ASUS VG27AQ3A.

Hocam bu monitörlerden sizce hangisi daha iyi? Şu anlık benim tercihim MSI G275CQRF qd fakat diğerleri de boş değil gibi. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

IPS istiyorsan G274. VA istiyorsan G275.
İkisi de iyi monitörler. G275 çoğu VA panele göre güzel değerler sunuyor. Ghosting seviyesi hayli zayıf o yüzden tercih edilebilir bir VA panelli monitördür kendisi.
IPS olan modeli de işinizi görür. Güzel monitördür.
ASUS'u bu ısklaya almıyorum.

IPS istiyorsan G274. VA istiyorsan G275.
İkisi de iyi monitörler. G275 çoğu VA panele göre güzel değerler sunuyor. Ghosting seviyesi hayli zayıf o yüzden tercih edilebilir bir VA panelli monitördür kendisi.
IPS olan modeli de işinizi görür. Güzel monitördür.
ASUS'u bu ısklaya almıyorum.
Peki va panel alsam ışık sızması vs. Çıkarmı hiç sevemdiğim bi özellik sırf bu yüzden va istiyordum kontrast oranıda 4000.1 siyahlar mükemmel gözükür fakat yinede kararsızım

Peki VA panel alsam ışık sızması vs. çıkar mı hiç sevemdiğim bir özellik sırf bu yüzden VA istiyordum kontrast oranıda 4000.1 siyahlar mükemmel gözükür fakat yine de kararsızım

Evet çıkar. Işık sızması sadece IPS panele özgür bir durum değil. Arka aydınlatmayla alakalı bir konudur. IPS'ten daha kötü glow yapan VA panel gördü bu gözler.
Lakin konumuz bu olmamalı. G275 çoğu VA panele göre cidden iyi değerler koymuş ortaya.
Siyahlara takılan biriyseniz tercih edebilirsiniz. Ben IPS panelciyim bu yüzden VA model yine de almam. Kişisel tercihler monitör seçimine etki eder. IPS'in siyahlarının düşük olması bana garip gelmiyor mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı