Elektronik MSI G274QPX 27″ 1ms (GTG) 240Hz G-Sync Rapid IPS WQHD Monitör 11.699TL!

Hangisi daha iyi? Bu attığım monitörün inceleme ve puanları baya iyi de. Sizin paylaştığınızı bulamadım.

Dell'in AW2724DM modeli ile bunun arasında kıyas yapabilecek olan var mı özellikle hız ve siyah bütünlüğü ışık sızması yönünden

Hangisi daha iyi? Bu attığım monitörün inceleme ve puanları baya iyi de. Sizin paylaştığınızı bulamadım.

Aldınız mı bu monitörü? Benimki dün kargoya verildi bugün aksilik olmazsa gelecek. Karanlık ortamda siyah renklerin gri göründüğü söyleniyor. Bunun dışında olumsuz bir yorum görmedim. Malzeme kalitesi, %100sRGB ve HDR600 olması çok iyi.

Aldınız mı bu monitörü? Benimki dün kargoya verildi bugün aksilik olmazsa gelecek. Karanlık ortamda siyah renklerin gri göründüğü söyleniyor. Bunun dışında olumsuz bir yorum görmedim. Malzeme kalitesi, %100sRGB ve HDR600 olması çok iyi.
Sizden yorum bekliyoruz hocam, ışık sızması ve hdr yi merak ediyorum özellikle

G2724D satın aldım. 4-5 bin fazla vermeye gerek yok diye. Çünkü aralarında çok bir fark yok.

Sizden yorum bekliyoruz hocam, ışık sızması ve hdr yi merak ediyorum özellikle
Monitörü 2 saat önce teslim aldım. Kurulum, ayar falan derken 1 saat öyle geçti. 1 saattir de test ediyorum. Asıl testi gece karanlığında yapacağım çünkü ışık sızmaları o zaman belli oluyor. Benim için karanlıkta vereceği performans daha önemli çünkü akşamları karanlıkta oyun oynamayı tercih ediyorum. Ölü piksel çıkmadı. 180Hz OC yaptım. Ghosting UFO testinde dikkatli bakıldığında çok minik en üstteki uzay gemisinin arkasında belli oluyor. Diğer alttaki iki tanede yok. Bence önemsenmeyecek düzeyde. HDR açtım, resim ekliyorum. Resimde HDR renkleri patlamış gibi görünüyor ama gerçekte oyunda daha güzel görünüyordu. Bu şekilde görsem ben de HDR açmam. Resimle oyun içi arasında çok fark var. Hdr açarmıyım henüz karar veremedim. Bu kişisel tercihe bağlı bence. Forza Horizon 5'te güzel görünüyor ama her oyun desteklemiyor tabi.

Dosya Ekleri

• kapalı.jpg
    kapalı.jpg
    391,2 KB · Görüntüleme: 33
  • açık.jpg
    açık.jpg
    428 KB · Görüntüleme: 38
Monitörü 2 saat önce teslim aldım. Kurulum, ayar falan derken 1 saat öyle geçti. 1 saattir de test ediyorum. Asıl testi gece karanlığında yapacağım çünkü ışık sızmaları o zaman belli oluyor. Benim için karanlıkta vereceği performans daha önemli çünkü akşamları karanlıkta oyun oynamayı tercih ediyorum. Ölü piksel çıkmadı. 180Hz OC yaptım. Ghosting UFO testinde dikkatli bakıldığında çok minik en üstteki uzay ge misinin arkasında belli oluyor. Diğer alttaki iki tanede yok. Bence önemsenmeyecek düzeyde. HDR açtım, resim ekliyorum. Resimde HDR renkleri patlamış gibi görünüyor ama gerçekte oyunda daha güzel görünüyordu. Bu şekilde görsem ben de HDR açmam. Resimle oyun içi arasında çok fark var. HDR açar mıyım henüz karar veremedim. Bu kişisel tercihe bağlı bence. Forza Horizon 5'te güzel görünüyor ama her oyun desteklemiyor tabii.

Evet ışık sızmasıda merak ediyoruz hocam hayırlı olsun, HDR öyle olması normal biraz patlar oyuna veya HDR ayarına constant verirsin biraz o etki daha da düzelir, daha önce hangi monitörü kullanıyordunuz

Geri
Yukarı