MSI G41M-P21 Mavericks 10.9.4 Clover Bootloader Yükleme

yashukawa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar forumda bulunan hemen her konuyu okudum sayılır;
  • Anakart MSI G41M-P21
  • İntel core 2 duo e6600 işlemci
  • 2 gb ram
  • Zotac GT 220 1 Gb Ekran kartı
  1. Önclikle Win32DiskImager ile usb belleği hazırladım,
  2. BIOS'ta bahsedilen ayarları bulamadığım için F11 ile USB belleği seçtim ama UEFİ yazmıyordu başında sadece USB belle'ğin adı yazıyordu,
  3. Clover bootloader ekranı geldi kuruluma geçtim hdd'yi ikiye bölüp ikinci bölümü formatlamayıp boş bir şekilde bıraktım başarılı bir şekilde kurdu reset attı bilgisayar tekrar F11 ile usb bellekten clover ekranına geldim.
  4. Mavericks kurulu hdd'yi seçip kurulumu tamamladım ve masa üstüne ulaştım
  5. Önce fakesmc'yi kurup clover configurator'u kurdum. HDD'nin efi bölümüne usb'deki efi bölümündeki boot ve clover klasörlerini kopyaladım.
  6. Daha sonra clover configurator'de yaptığım ayarları kaydet dediğimde ayarları nereye kaydetmem gerektiğini sordu belgeler klasörüne kaydet'e bastım normalde usb belleği çıkardığım zaman açılması gerekli ama açılmadı
  7. USB'den tekrar açtım clover configurator'de yaptığım ayarların kaydolmadığını gördüm
Şimdi ben nerde yanlış yaptım ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı