MSI G41M-P31 ve Q9300 Kapanma Sorunu

Bahattin Deniz

Hectopat
Daha fazla  
Yeni işlemci aldım Q9300. İşlemciyi taktım ilk başta herşey normaldi. Sonra elektirik aniden gitti. Ben de evde gitti zannettim fakat bilgisayarın elektiriği gitmişş. Sonra yeniden başlattım bilgisayarı gene aynı şey olmaya devam etti. Bilgisayarı bozcam diye çok denemedim. BIOS güncellemek aklımdan geçti ama bilgisayar işlemciyi tanıdığı için boş geldi. Şuan eski işlemci takılı. Benim aklımdan sıcaklık ve elektirik yetmezliği (PSU) geçti sizce ne olabilir?

Şu bios güncellemeyi denecektim ama olmuyor AMI Bios 7.0 MSI Global - The best gaming gears maker in the world Burdaki sürümleri indirdim mflash bios dosyasını algılamıyor. Program mı lazım anlamadım. Live uptate güncelleme yok diyor. Live updateden G41 kullanan çoğu kişi memnun değil zaten.
  • Anakart MSI G41M-P31
  • Ekran kartı AMD Radeon HD 4450 512mb ddr2 64bit
  • 4 GB RAM
  • Windows 8.1 Pro
  • 300w Casper Psu

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper güç kaynakları yeterli olmuyor. Gerekli gücü bilgisayara veremiyor. Birde ömürü çabuk tükenen güç kaynağı koyuyorlar. Büyük ihtimalle ondan kaynaklanmaktadır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı