MSI G41m P33 Combo OS X Kurulumu

LaCRiMaL

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Memuru
Öncelikle merhabalar,
Ana konu bölümü olduğu için buraya açıyorum konuyu ama umarım yanlış yer değildir.

Anakart : MSI G41m P33 Combo
İşlemci : Intel Quad Core Q9300
Bellek : 4+4 Gb DDR3 1333 mHz
Anakart : Radeon Hd 5570
Hdd : Seagate Baraccuda 500 GB

Öncelikle OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı burayı baz alarak bir usb bellek hazırladım ve usb den bott ederk başladım. ilk kurulum bitip yeniden başlattıktan sonra boot menüsündeki options seçeneğinde hazır olan kodlara -x kodunu da ekleyerek 2ci kurulumu tamamlayabildim. 2ci kurulum ekranına geldiğimde ekran yanıp sönerek ve takılarak tamamladım. en son kullanıcı giriş ekranına geldiğimde şifremi girip enter a bastığımda döndü durdu, masaüstü bir türlü gelmedi. ekran görüntüsü alamadığım için herhangi bir resim yükleyemedim. Bu aşamada ne yapabilirim.

Neden X kodunu eklediniz? Sistem sorunsuzca yüklendiyse X kullanmaya gerek yok. Bu kod sistemde yükleme sorunu olursa sürücüleri devre dışı bırakıp temel açılış yapmanızı sağlayan Güvenli mod. Sistemi X olmadan başlatın.

sonradan x kodunu sildim. uzun bir bekleyişten sonra kilit ekranına geldim ama hala orada takılı kalıyor, neredeyse 30 dakikadan fazla bekledim belki açılır diye ama nafile.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Yosemite bir türlü olmadı. Bende bunun üzerine Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün hazırlamış olduğu video anlatım ile mavericks kurdum. Sorunsuz kuruldu. dj sms'in linkteki konusunda vermiş olduğu vietnam tool ile etherneti yükleyip ayarlarını da yaptım ve hatta şu anda buraya Mavericks üzerinden yazıyorum. Şu an için en büyük sıkıntım ses ve ekran. Ekran kartımı 5 mb olarak görüyor ve bu yüzden dolayı sistem hem çok kasıyor hemde yukarıda vermiş olduğum SS'lerde ki gibi karışa karışa hareket ediyor. Ekran kartı kextini bulamadım,Kext yükleme olayını ve plist dosyasının nasıl düzenlendiğini bilmediğim için birşey yapamadım. Ses dosyası olarakta başarılı kurulumlardaki konulardan ileri giderek alc662, vodoohda2.8.2 yi kurdum ama hala ses seda yok bilgisayarımdan. hadi sesi şimdilik geçtim, bir şekilde ayarlanır ama Ekran kartı olayını çözmem lazım. Yada nasıl çözerim değerli yetkili arkadaşlarım??? Ekran kartım Radeon HD 5570... Saygılarımla..

Ekran kartına HDMI'ya başka bir monitör bağlayıp çalıştırmayı dene, VGA'da PC monitörü HDMI'da LCD televizyon.
Ben HD4830 kartımı böyle kullanıyordum, HDMI'da bağlı LCD'yi çıkarınca VGA'da bağlı monitörde görüntü gidiyordu.

Burada da demiş zaten:
Only works with external monitor - VGA Out and HDMI
Ati Mobility Radeon HD 5xxx - Page 2

monitörün hdmi desteği yok. DVI dan bağlıydı monitör sonra sen VGA deyince dvi kabloyu çıkarıp vga dan bağladım ama nafile yine. bir önceki mesajımdaki ekran kartını bugün almayı düşünüyorum. O ekran kartını aldığımda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım sizce? Vereceğiniz cevaba göre başka erkan kartı alacağım...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı