MSI gamepad iyi mi?

ufuk_ufuk

Hectopat
Cuma günü İncehesap Gaming gecesinden bilgisayar için MSI gamepad aldım fakat daha önce PC'de gamepad kullanmadım sormak istediğim elim PlayStation koluna alışık ergonomik olarak bunda zorluk yaşar mıyım ayrıca bu ürünü indirimden 1.450 TL'ye aldım ürün paketleme aşamasında yani iptal edip şunu al dediğiniz var mı yoksa bu ürün iyi midir?

MSI Force GC30 V2 Black PC/Android Kablosuz Siyah Gamepad - incehesap.com

Elin PlayStation koluna alisiksa asimetrik game padlere alisamazsin. Benim de tam tersi elim Xbox Controller'a alisik ve simetrik game padlerle 10 dakikadan fazla oynayamiyorum. DualSense bakabilirsin gecen indirim vardi bir yerlerde arkadasim 2 tanesini 3600'e almisti.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS koluna alışık birisi Xbox layoutuna alışmakta epey zorlanır ama 2 hafta içinde alışırsın.

Ben olsam GC30 V2 almazdım. İlla bir şey alacaksam Xbox 8. nesil, 9. nesil veya Dualshock 4, Dualsense 5 alırdım.

elim PlayStation koluna alışık ergonomik olarak bunda zorluk yaşar mıyım
Sanmıyorum. Bir kaç haftaya alışırsın bence.
PS koluna alışık birisi Xbox layoutuna alışmakta epey zorlanır ama 2 hafta içinde alışırsın.

Ben olsam GC30 V2 almazdım. İlla bir şey alacaksam Xbox 8. nesil, 9. nesil veya Dualshock 4, Dualsense 5 alırdım.
Hemen hemen bu fiyatlara 9. Nesil gamepad var hocam. Ben 8. Nesil almazdım. Bütçe artarsa DualSense 5 alırdım tabi ki.

Tam karar veremedim hala, iade konusunda bu cevap geldi.1.000-1.500 arası PlayStation koluna benzeyen hangi ürünler var?

Dosya Ekleri

• capture-20231204-140521-crop.png
    capture-20231204-140521-crop.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 15
4 yıl PS4 kullandım ve PC'de de XBox Controller ve Monster Pusat Gamepad kullandım. Birinden diğerine geçtiğimde alışma sürem taş çatlasa bir dakikadır. Bir kere asimetrik gamepadler daha rahat ama onun dışında birinden diğerine geçtiğinde alışması da kolay. Önemli olan kullandığın gamepadlerin ergonomik olması ayrıca tuş basımlarının rahat ve tok olması. Kalite olarak yakın ürünler kullandığın sürece birinden diğerine geçmekte alışılacak bir şey bile yok açıkçası. Bu kendi tecrübem tabi yukarıda kullanıp alışamayanlar da var sanırım.

Bunun dışında 1500 TL'ye kadar çıkmışken 2. el XBox 9. nesil Controller almak bence en mantıklı iş olur. İçiniz rahat etmiyorsa sıfırını da 2000 TL civarına alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı