MSI Gaming 7 fast boot sonrası BİOS'a girememe

Kuvvetmira27

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım MSI Gaming 7. Burada okuduğum bir yazıda MSI fast boot açarsan bilgisayarın açılışı hızlandırır demişlerdi. Yaptım fakat ondan sonra BİOS menüsüne giremiyorum. Açıkırken klavye fare devre dışı kalıyor ve direk masaüstü çıkıyor. Hiç bir türlü BİOS'a giremedim. Acaba sebebi nedir ? Şimdiden teşekkürler.

Msi fast boot programını aç windowsdan. Programın arayüzü ufak zaten orda go2bios butonunu göreceksin ona tıklayıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra biosa girecektir direk.
Bir diğer yol da cMos reset yani anakart üzerindeki cmos butonuna basıp biosun resetlenmesi. Resetlendikten sonra fast boot devre dışı kalacak zaten.

Aynısını bende Technopat videosunu izledikten sonra yaşadım. Çözüm bulamayınca kasayı Vatan'a götürdüm, sanırım Bios pilini çıkartıp, biraz beklettiler ve ayarlar sıfırlanınca halloldu. Bu işlemi internetteki rehberleri izleyerek yapabilirsin.

Kardeşim Anakartın Arkasında kürdan uçu kadar bir siyah düğme var ona bilgisayar kapalı iken bas bırak sonra bilgisayarı aç biosa girecektir. Biosda işini bitirince Fast boot'u tekrar aç tavsiyemdir sadece.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı