Çözüldü MSI H110MPRO-VD BIOS'a girememe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DarkLightning

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Kida Teknoloji - Yazılım Geliştirme
MSI H110MPRO-VD model anakarta sahibim, ve sistemimde Elemantary OS ve Windows kurulu, UEFI Boot ile Elemantary OS'u seçmem lazım, fakat klavyem çalışmıyor. Windows açılınca kullanabiliyorum fakat Boot ekranında klavyemi okumuyor. Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS2 klavye ile deneyebilirsin. Olmazsa alternatif çok. Bios ekranında F4 ile otomatik onarmaya girin gelişmiş başlatma ayarlarından UEFI bellenim ayarlarına girerek BIOS'a girebilirsin, direk BIOS'a atacaktır. BIOS'u güncellersen düzelecektir. AMI UEFI BIOS'larda başıma çok gelen olaydır. Alternatif olarak bilgisayarın tamamen kapalı halde F2 ye basılı tutun ve BIOS'a girin.

Alternatif olarak şunu da yapabilirsiniz:
1. Windows'u açtıktan sonra Başlat Menüsü'nde güç tuşuna basınca "Yeniden Başlat" seçeneğinin üstüne gelin ve klavyeden "Shift" tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın.
2. Bilgisayarı kurtarmak için gelen bir ekran gelecek. Burada "Gelişmiş Seçenekler" kısmına gelin ve "UEFI Bellenimi ayarlarını değiştir" gibi bir seçenek görünce buna basın. Ardından tekrar "Yeniden Başlat" seçeneğini seçin.
3. Bilgisayar yeniden başladığında sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan BIOS'a girecektir. BIOS'a girince ayarları varsayılan ayarlara çevirirseniz klavye sorununuz düzelebilir (Eğer tekrar olursa tabii :))

Alternatif olarak şunu da yapabilirsiniz:
1. Windows'u açtıktan sonra Başlat Menüsü'nde güç tuşuna basınca "Yeniden Başlat" seçeneğinin üstüne gelin ve klavyeden "Shift" tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın.
2. Bilgisayarı kurtarmak için gelen bir ekran gelecek. Burada "Gelişmiş Seçenekler" kısmına gelin ve "UEFI Bellenimi ayarlarını değiştir" gibi bir seçenek görünce buna basın. Ardından tekrar "Yeniden Başlat" seçeneğini seçin.
3. Bilgisayar yeniden başladığında sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan BIOS'a girecektir. BIOS'a girince ayarları varsayılan ayarlara çevirirseniz klavye sorununuz düzelebilir (Eğer tekrar olursa tabii :))

Merhaba. W10 Home kullanıyorum bahsettiğiniz "UEFI Bellenimi ayarlarını değiştir" bölümü yok değişti mi acaba? Bende BIOS'a giremiyorum

Aynı seçenek bende mevcut, değiştiğini sanmıyorum. Bilgisayarınıza UEFI kurulum yaptığınıza eminsiniz, değil mi? Sadece BIOS'a mı giremiyorsunuz yoksa bilgisayar açılırken herhangi bir işlem yapamıyor musunuz? Bilgisayarınız masaüstüyse siz de isterseniz BIOS pilini çıkarıp biraz bekledikten sonra yeniden takarak BIOS ayarlarının sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Konu sahibi de bu şekilde çözmüş hatta.

Aynı seçenek bende mevcut, değiştiğini sanmıyorum. Bilgisayarınıza UEFI kurulum yaptığınıza eminsiniz, değil mi? Sadece BIOS'a mı giremiyorsunuz yoksa bilgisayar açılırken herhangi bir işlem yapamıyor musunuz? Bilgisayarınız masaüstüyse siz de isterseniz BIOS pilini çıkarıp biraz bekledikten sonra yeniden takarak BIOS ayarlarının sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Konu sahibi de bu şekilde çözmüş hatta.

Nasıl kurulum yapıldığını bilmiyorum Sistemi montajlatıp ve W10 kurdurup almıştım. Hem BIOS'a hem Boot ekranına giremiyorum sistem SSD'de kurulu olduğundan ne olduğunu anlayamadan başlıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı