MSI Gaming GTX 1060 6GB / i5 6600K Sistem Toplama

Mehmet Kaçar

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI Z170A GAMING PRO CARBON Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) Anakart

RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15 Dual Kit Ram

Kasa: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

Ekran Kartı: MSI GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

İşlemci: Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

Soğutma Sistemi: CM Seidon 240V (Su soğutma) CPU Soğutucusu 240mm radyatör

Bundan önce hep laptop kullanmıştım, ilk kez kasa toplayacağım o yüzden konunun yabancısıyım iki üç bişey okuyarak böyle bir sistem planladım. Eksiğim, hatam olan bir nokta var mı onu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ram ve anakart biraz fazla olmuş sıvı soğutmaya da ihtiyaç duyacağını sanmıyorum.
Anakart ve işlemcide daha uygun modeller tercih edilip 1070'e zorlanabilir. Özellikle RAM'lerin o kadar hızlı olmasına gerek yok. Ayrıca sistemde disk yok.

Şimdi şöyle açıklayayım, elimde monitör, hdd ve ssd var. Bilgisayarı kullanım amaçlarım autocad, after, premiere gibi programları kullanıyorum, arada sırada son çıkan oyunlarıda orta yüksek çözünürlükte oynamak istiyorum. Bütçem 4500 TL. Eski bilgisayarım lenovo y510pydi programlarda çok zorlanmaya başlamıştı o yüzden Yeni bi bilgisayar almaya karar verdim.

r.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı