MSI GTX 1060 6GB Gaming X sistem toplama

illegalonline

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Matbaa Ambalaj
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda çok araştırdım ve sonunda galiba orta bir karara vardım sayılır. Yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Bütçem 3,500 TL civarları. Sadece kasa fiyatı monitör ve ekipman mevcut elimde olan ürünleri aşagıya sıralıyorum sonra almak istediklerimiz sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Elimdeki ürünler:
  • MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
  • Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
  • WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 5400 RPM

Kurmak istediğim sistem:
AMD Ryzen 5 2600X Socket AM4 4.2GHz 19MB Önbellek 95W İşlemci

Gigabyte B450M GAMING AMD B450 DDR4 3200MHz(OC) USB 3.1 Anakart

GSKILL 8GB (1x8GB) SniperX Orman Kamuflaj DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Single Ram

Cooler master masterwatt lite 700W 80PLUS aktif pfc 120mm fanlı PSU

Sharkoon TG4 mavi USB 3,0 0,4XLED FAN ATX gaming kasa

Evet arkadaşlar kurmak istedigin sistemi yukarıda belirttim, ekran kartımı ve depolamalarımı zaten öteki bilgisayarımdan kullanıcam. Bunun üzerine tavsiyelerinizi alabilir miyim? Farklı bir yol izlemem gerekiyor mu? Bu sistem nasıldır, kullanan veya bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim. Bu sistem içerisinde AMD Ryzen 5 2600'de çok kararsız kalarak X versiyonunu seçtim, iyi mi yaptım? 400 TL fark vermeye değer mi? Ekran kartım bu sistem üzerinde bir sorun yaşar mı? Bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim, bütün tavsiye ve yorumlara açıgım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet güzel lakin anakartı almışken güzel bir tane seçiniz. Fan bağlantısı fazla olan RAM yuvası 4 adet olan bir model seçiniz. İşlemciye gelecek olursak sizi uzun yıllar mutlu eder.
O.C ile uğraşmam diyenler için, R5 2600 işlemcisinin kullanıcıya O.C edilmiş versiyonu.
Kasa zevk meselesi ama aldığınız modelin önü komple cam yanlardan az bir hava boşluğu var, bütçe var ise bu kasayı alınız, güç kaynağı ise 700W çok gereksiz o sisteme.
Anakart önerisi ise: 1. anakart 2. anakart.
Bu arada vatanda indirim yokken parça almayın. Burada işlemci daha uygun ve RAM.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı