MSI Gaming Laptop hangi modelini almalıyım?

Dell almaya sıcak bakmıyorum gibi. Gösterdiğiniz laptoplara bakıyorum.
@Akın S. laptopbun linkini atar mısınız, bulmakta güçlük çektim de 10 dkdır onu aradım az önce :) Evet başka sitelerdende alabilirim, sorun değil. Kolaylık olsun diye o siteyi atmıştım.
ASUS ROG GL553VE-DM107 i7-7700HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX1050Tİ 15.6 FreeDos
Bir kaç arkadaşda genel olarak izlenimlerinimi sormuş. Ürünü alalı yaklaşık 45 gün oldu ve arada bir 20 gün haricinde sürekli olarak CS:GO ve PUBG oynuyorum. Bunlar haricinde de özellikle test amaçlı GTA V yükledim. Çoğu oyunda beklediğimden daha iyi bir performans çıkardı. CS:GO da ortalama 200 FPS (en düşük ayarlarda 1080p), PUBG'de orta ayarlarda 1080p'de 60-75 FPS, GTA V'de ise en yüksek ayarlarda 1080p'de ~100 FPS alıyorum.
Isınma olarak da maalesef ki tek fan mevcut. Fakat bilgisayarı ilk aldığımda uzun süreli oyun oynamalarımda ısıyı sürekli takip ediyordum ve hem CPU hem GPU max 75-80 derecede kalıyor. GTX 950M'li eski bilgisayarımda CPU 95 dereceye, GPU ise 85-90 dereceye çıkıyordu.
Bir diğer konuda optik sürücü. Aslında ilkte istememe rağmen şuanda olduğu için mutluyum. Çünkü 128 GB SSD şuanda CS, PUBG ve Windows için yetiyor ve iTunes, Spotify gibi bir kaç program yüklüyken size de yaklaşık bir 20 GB alan kalıyor. Ben GTA V'i vs.'de eklemek istediğimden önceki bilgisayarımı satınca elimde kalan Samsung 850 EVO'yu SSD Caddy aparatıyla optik sürücü yuvasına takacağım.
Sanırım en güzel özelliklerinden birisi de metal kasa olması. Üst kapağındaki ROG amblemide ışıklı bu arada.
Genel olarak cihazdan fazlasıyla memnunum ve de kesinlikle tavsiye ediyorum. @wanaztin

Monster almalısınız. MSI tamam kaliteli ama fiyatları gerçekten çok yüksek. Ben 3 senedir monster kullanıyorum ve çok memnunum.

ASUS ROG GL553VE-DM107 i7-7700HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX1050Tİ 15.6 FreeDos
Bir kaç arkadaşda genel olarak izlenimlerinimi sormuş. Ürünü alalı yaklaşık 45 gün oldu ve arada bir 20 gün haricinde sürekli olarak CS:GO ve PUBG oynuyorum. Bunlar haricinde de özellikle test amaçlı GTA V yükledim. Çoğu oyunda beklediğimden daha iyi bir performans çıkardı. CS:GO da ortalama 200 FPS (en düşük ayarlarda 1080p), PUBG'de orta ayarlarda 1080p'de 60-75 FPS, GTA V'de ise en yüksek ayarlarda 1080p'de ~100 FPS alıyorum.
Isınma olarak da maalesef ki tek fan mevcut. Fakat bilgisayarı ilk aldığımda uzun süreli oyun oynamalarımda ısıyı sürekli takip ediyordum ve hem CPU hem GPU max 75-80 derecede kalıyor. GTX 950M'li eski bilgisayarımda CPU 95 dereceye, GPU ise 85-90 dereceye çıkıyordu.
Bir diğer konuda optik sürücü. Aslında ilkte istememe rağmen şuanda olduğu için mutluyum. Çünkü 128 GB SSD şuanda CS, PUBG ve Windows için yetiyor ve iTunes, Spotify gibi bir kaç program yüklüyken size de yaklaşık bir 20 GB alan kalıyor. Ben GTA V'i vs.'de eklemek istediğimden önceki bilgisayarımı satınca elimde kalan Samsung 850 EVO'yu SSD Caddy aparatıyla optik sürücü yuvasına takacağım.
Sanırım en güzel özelliklerinden birisi de metal kasa olması. Üst kapağındaki ROG amblemide ışıklı bu arada.
Genel olarak cihazdan fazlasıyla memnunum ve de kesinlikle tavsiye ediyorum. @wanaztin
Bir de ben N11'den 4500 tl civarına almıştım fakat fiyatlar çok değişmiş. Sanırım şu anda en uygun ve güvenilir site Ebrar Bilgisayar.

Dostum sanırım kimse uyarmamış seni. Dell'in 1050 ve 1050Ti lı 7577 modellerinde, adaptör sorunu var. 180 watt olması gerekirken 130 watt geliyor. Bilgisayar tam güçte, şarj takılı olduğu halde pilden yiyor. Hem pil ömrü gidiyor hemde FPS düşüşleri oluyor. Servis önceleri değişim yapıyordu, sonra yapmayı kestiler, bu şekilde kullanacaksınız dediler. Şimdi mırın kırın ediyorlar, biraz üstelemek, tartışmak gerekiyor, bu şekilde değiştirebilen var. Dell'in 7577'nin 1060lı modelinde ise bu sorun yok.

Yeni laptop aldığım için, bir süredir piyasayı iyice araştırdım. Şuan bir eksisi, kronik sorunu olmayan laptop yok gibi;

Dell; Adaptör sorunu (1060da yok)
Msi ve Asus larda IPS eksikliği
Acer de termal macun sorunu yüzünden hararet sorunları
Lenovoda (Y520) klavyenin bozulması
Hp Omenda genel bir hararet güvensizliği
Monster lar ise fason üretim olduğu halde fiyat avantajı olmaması

Ben Dell alıcaktım, önceki bilgisayarımda 7537 Dell'di. Ama adaptör sorununun değişimi garanti olmadığı için ve 180 wattlık adaptörde 300küsür lira olduğu için almadım. 1060lığına param yetmiyordu zaten. Ips istediğim için Msi ve Asuslarıda eledim. Hpye güvenmiyordum zaten ve geriye Monsterla Lenovo kaldı. Normalde ilk bilgisayar baktığım haftada Lenovo son seçimim bile değildi, listede yoktu. Çünkü fiyatı fazlaydı. Ama sonra fiyat performans olarak en iyi laptop oldu ve kronik sorunu olan klavye sorunu, hem çözmesi basit (klavye değişiyor servis biliyor sorunu) hemde acer'ın hararet sorunu gibi, tespiti, daha kolay. Acerda testler vs.ler lazım, servis sıcaklığa normal diyebilir vs. Monsterla arada kalmıştım ama Lenovonun 4000liranın çok az altında 1050Ti, 16Gb ram, M2Nvme SSD sunması, Monsterda uygun fiyatlı ve SSDli olanlarda HDD olmaması vs. nedenler sonunda Lenovoyu aldım ve çok memnunum.

Monsterda İPS kullandım şuan Msi 120Hz 3ms ekran kullanıyorum. Görüntü olarak hic fark goremedim ama Hz konusu bambaşka birşeymiş. Yani demem o ki İPS alıp düşük hz ve yüksek ms tepkimesi alıcağınıza TN olsun. Yeni TN panellerde görüş baya bi düzelmiş. İPS değilmiş bu model diye MSİ’da kafaya takmayın.

Monsterda İPS kullandım şuan Msi 120Hz 3ms ekran kullanıyorum. Görüntü olarak hic fark goremedim ama Hz konusu bambaşka birşeymiş. Yani demem o ki İPS alıp düşük hz ve yüksek ms tepkimesi alıcağınıza TN olsun. Yeni TN panellerde görüş baya bi düzelmiş. İPS değilmiş bu model diye MSİ’da kafaya takmayın.

Eğer IPS zorunlu değilse, Asuslarda da güzel seçenekler var. Ama ben alırken IPS kesin olmalı olarak baktığım için, MSi ve Asus'u elemiştim. Monster'ın giriş seviyelerinde yok ama hemen sonraki modellerinde var. Bilgisayarın en önemli parçası bence ekran. Sonuçta anamızın babamızın, eşimizin çocuğumuzun suratına baktığımızdan daha fazla bu ekrana bakıyoruz. Tn paneller geliştiyse tabiki yine tercih edilebilir ama, ben IPS'i tercih ettim. :)

Ben kararımı verdim. ASUS ROG STRIX GL553VE-DM107 alacağım. Sebebi içime sindi açıkçası laptop. Zaten çok düşüne düşüne illaki en iyi bilgisayar olsun ona kusur bulacakmış kadar sorun oluşturacak beynimde. 8GB ram olması benim için sorun değil. Teşekkür ederim herkese ilgilendiğiniz için.

Hepsiburada sık sık MSI indirimi yapıyor. 3 gün önce %25 MSI indirimiyle linkteki ürünü 8.400 TL civarı bir ücrete satın aldım. MSI GE73VR 7RF(Raider)-035XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB Fiyatı

Biraz beklerseniz sizde linkte vereceğim ürünü muhtemelen 5.000 TL civarına alabilirsiniz. i7 7. nesil, 8 GB RAM ve GTX 1050Ti'a sahip. Bu ürün indirime girer mi yada indirim ne zaman olur onu bilemiyorum ama. Oyun için 17.3 ekran tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.
MSI GP72M 7REX(Leopard Pro)-1603XTR Intel Core i7 7700HQ 8GB Fiyatı

Yeni konular

Geri
Yukarı