MSI Gaming R7 370 Gri Ekran Sorunu

ThisisPunisher

Kilopat
Arkadaşımdan güç kaynağı hariç kasa aldım. Benim Cooler Master V750 Güç kaynağım var diye gerek duymadım. Fakat söyle bir sıkıntım var. Daha önceki konumda belirttiğim gibi. 2 Günde bir denk geliyorum. Bir anda ekran gri olup bilgisayar donuyor. Düğmeye basılı tutup kapatıp açıyorum hiçbir şey olmamış gibi açılıyor ve oynamaya devam ediyorum. Kartı FurMark ile 4K ve 1080P de test ettim hatta en yüksek çözünürlükte de test ettim. 67 dereceyi geçmiyor. Isınma sorunu yok. Toplamda 3 saat test ettim kapanma yapmadı.

Temassızlık vs. oluyordur diye tüm bileşenleri söküp geri taktım. Yine aynı sorun devam ediyor.

Tek denemediğim güç kaynağı ve garantisi mevcut. Güç kaynağının böyle bir sorun yaratma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sannetmiyorum güç kaynağından olduğunu düşük bir ihtimal. Ekran kartı driverlerini DDU ile silip tekrar yükle olmadı temiz kurulum yap aklıma başka bişey gelmedi.
Hocam sıfırdan format attım yine aynı sorun devam ediyor. Sıcaklık kesinlikle 67 yi geçmiyor. İşlemci 45 derecenin üstüne çıkmıyor. Gayet stabil çalışıyor sistem. Ekran kartı tamirsiz daha tek vidasına tornavida değmemiş tertemiz bir kart. Bir türlü çözemedim sorunu. Psu’nun pci-e çıkışlarında sorun mu var acaba. Ölçüm yaptım 12.7v çıkış veriyor. Yük altında bazen güç kesilmesi mi yapıyor.
Güç kaynağını değiştirdim yine aynı sorun devam ediyor. Ekran bu şekilde oluyor kapatıp açınca düzeliyor
DC8FBFDA-E5F4-457A-992D-19B7AC8DBF44.jpeg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı