MSI R7 370 2GB GAMİNG Ekranda Yeşil Şerit Sorunu

ixanteri

Kilopat
Daha fazla  
  • İşlemci: İntel İ5 4570 3.20Ghz
  • Ekran Kartım: Msi R7 370 2GB Gaming DDR5 Directx 12
  • Ram : 8 GB Kingston DDR3 1600 Mhz ( 4*2 )
  • Anakart : Gigabyte Z87-HD3
  • Power : Adiga 500watt
  • HDD: 500GB Seagate Sata2
  • Kasa: NZXT 6 FANLI 4 tanesi 12 CM 2 tanesi 8 CM
  • Ekran: LG 32 İnç ( 82 Ekran Led İPs Panel Full HD )
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit.
  • İşlemci Fanı: Standart İntel Fan.
Selam arkadaşlar. Bu sistemi yalaşık 1 ay oldu toplayalı. Sistemde donma, kasılma, ısınma, reset atma vb hiçbir sıkıntı yok çok şükür. Yalnız şöyle bi sıkıntı var;

Oyunları açarken açılış esnasında ekranın bir ucundan bir ucuna (yatay olarak) serçe parmak kalınlığında yeşil şerit beliriyor ama sadece oyun açılışı sırasında ve bu saliselik bir olay çıkar çıkmaz kayboluyor ve oyun sırasında bir daha görünmüyor ve dediğim gibi oyunları oynamamda hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Kasa philips marka HDMI ile ekran kartından led ekrana baglı. Son olarak bazen Windows'u kapatırken de yeşil şerit beliyor ve kayboluyor. Video, film, internet ve Face, twittir gibi hiçbir yerde sıkıntı yok sadece oyunları açarken ve bazen windows'u kapatırken beliyor ve saniyelik olarak kayboluyor. Ekranda kalıcı ve dalgalanma, oyun sırasında sorun yok gayet iyi şekilde oynuyorum.

İşlemci Tam Yükte : 71, 72, 73, 74 derecelerde.
Ekran Kartı Tam Yükte: 60-70 derecelerde.

Oynadığım Oyunlar: Pes 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 - Nfs Rivals -Resident Evil Racon City -Gta 4 - Fifa 2011, 2013, 2014.

Bana çok garip geldi bu durum. Windows 8.1 64 işletim sistemindendir diye düşünüyorum. Directx 12 Ekran kartları için Windows 10 öneriliyor. Başta Recep BALTAŞ olmak üzere sizlerin yardımlarınızı ve deneyimlerinizi bekliyorum. Herkese iyi günler.

Son olarak bütün driverlar güncel. En son driverlar yüklü.

Hata tespit edildi sorun 32 inç lg 32MB 25HM seri ve modelli LED monitörden kaynaklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı