MSI GE 63 Raider bataryası 1 saat dayanıyor

Tuncay Güven

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık bir ay önce MSI GE63 Raider model bir laptop aldım. Alır almaz MSI batarya kalibrasyonu yaptım (iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum). Bugün ise kendi kendime bataryayı fulleyip (normalde Dragon Center tarafından tavsiye edilen %50-%60 arası şarj et kısmını kullandığım için %60 aşmıyordu) kendi gücü ile ne kadar süre kullanılabilir onu test ettim ve görselde göründüğü üzere yaklaşık 1 saat dayanabiliyor. Ben hem prizde kullanırken hem de o an batarya gücü kullanırken de en yüksek pil gücü tasarrufu modunda kullanıyorum yani klavye ve diğer RGB LEDleri bile açmıyorum. Bu durum normal mi? Yani MSI laptopların veya benim almış olduğum bilgisayarın bu bataryası normal mi? Ekstra olarak CMD üzerinden Batteryreport kısmından gelen bilgileri de sizinle paylaşıyorum.

Adsız.png

resim_2021-05-17_002236.png

Merhabalar, yaklaşık bir ay önce MSI GE63 Raider model bir laptop aldım. Alır almaz MSI batarya kalibrasyonu yaptım (iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum). Bugün ise kendi kendime bataryayı fulleyip (normalde Dragon Center tarafından tavsiye edilen %50-%60 arası şarj et kısmını kullandığım için %60 aşmıyordu) kendi gücü ile ne kadar süre kullanılabilir onu test ettim ve görselde göründüğü üzere yaklaşık 1 saat dayanabiliyor. Ben hem prizde kullanırken hem de o an batarya gücü kullanırken de en yüksek pil gücü tasarrufu modunda kullanıyorum yani klavye ve diğer RGB LED'leri bile açmıyorum. Bu durum normal mi? Yani MSI laptopların veya benim almış olduğum bilgisayarın bu bataryası normal mi? Ekstra olarak CMD üzerinden batteryreport kısmından gelen bilgileri de sizinle paylaşıyorum.

Eki Görüntüle 1026813

Eki Görüntüle 1026814

Merhaba Tuncay,
Öncelikle arka plan uygulamalarına dikkat etmen gerekiyor.
Şarjını taktığın prizin akım korumalı olmasına dikkat etmelisin. Bu gibi durumlar bataryanın ömrünü kısaltabiliyor.
Merhaba tuncay,
Öncelikle arka plan uygulamalarına dikkat etmen gerekiyor.
Şarjını taktığın prizin akım korumalı olmasına dikkat etmelisin. Bu gibi durumlar bataryanın ömrünü kısaltabiliyor.

Ayrıca bu şekilde güçlü bilgisayarların bataryalarının hızlı bitmesi garip bir durum değil ama yine de fabrika verilerine bakmak gerekiyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki fabrika verilerini görebileceğim bir kaynak var mı? İnternette araştırma yaptım ama bir türlü net bir bilgi göremedim.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki fabrika verilerini görebileceğim bir kaynak var mı? İnternette araştırma yaptım ama bir türlü net bir bilgi göremedim.

Rica ederim.
Tam net bir şu kadar saat olması lazım diyecek bir belge yok elimde. Ancak bu modelde özellikle incelik ve performans ön planda olduğu için daha çok adaptörle kullanılmaya uygun bir bilgisayar çıkmış ortaya. Bu yüzden adaptör bir kiloya neredeyse yakın. Ve ekran görüntüsüne bakılırsa kötü durumda diyemem.

Alıntı
Rica ederim.
Tam net bir şu kadar saat olması lazım diyecek bir belge yok elimde. Ancak bu modelde özellikle incelik ve performans ön planda olduğu için daha çok adaptörle kullanılmaya uygun bir bilgisayar çıkmış ortaya. Bu yüzden adaptör bir kiloya neredeyse yakın. Ve ekran görüntüsüne bakılırsa kötü durumda diyemem.
Biraz uğraştım bilgisayar üzerinde ve 3 saate çıkardım pil süresini ve yabancı batarya satan sitelerin bilgisine göre 3-4 saat arası kullanım süresi varmış herhalde ancak bu kadar olabiliyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Alıntı

Biraz uğraştım bilgisayar üzerinde ve 3 saate çıkardım pil süresini ve yabancı batarya satan sitelerin bilgisine göre 3-4 saat arası kullanım süresi varmış herhalde ancak bu kadar olabiliyor. Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim.
Adınıza sevindim ve gerçekten 3 saat olması gayet güzel.

Geri
Yukarı