MSI GE40 Ekran Boyutu Rahatsız Eder Mi?

omeryldz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aslında ilk baştan MSI GE70 almayı planlıyordum sonradan GE40'ı görünce cazip geldi fakat 14 inch olması göze çok küçük görünür mü ondan korkuyorum. GE70 17.3 inch ama şu an ki laptopum 15.6" GE40 ile arasında yaklaşık 4 cm bir fark olacak ve bu çok rahatsız eder mi?
14 inch olduğu için ön panel kısmından küçültülmüş olabilir mi? Ya da biraz daha para ekleyip GE70 mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
14'' ınc, 15.6'' ınc'e göre fazla bir fark yaratmayacaktır. Öte yandan çözünürlük 1600x900 oluyor. Maksimum taşınabilirlik için GE40 şart, 2 KG ağırlığa sahip. Büyük ekran istiyorsan GE70'te alınabillir. 2.7 KG ağırlık ve 1920X1080 FHD ekran ile GE70 tam bir oyuncu Notebook'u.

Ben de bu yaz GE 70 aldım, üniversitede taşıma sorunu olur mu diye düşünüyordum. Şuanki izlenimlerime göre 15 dakikadan fazla taşırsan sırtını ağrıtıyor. :D Ayrıca ona uygun çanta bulana kadar canım çıktı. Çantaya kablo, mouse, adaptör zırt pırt koyarsan ek olarak, yaklaşık 3-3.5 kg a geliyor sanırım. Ancak çok memnunum iyi ki büyük almışım diyorum.

Dipnot: Benim eski laptopum 15.6 inç Asus NS53sv idi ve 2.7 kg dı düşün yani. MSI daha çok şey sığdırmış Asus'tan. :D

Üsttekinin internete bak. Neredeyse Türkiye'nin en hızlı interneti. " FASTER THAN 99% OF TR "

Bence 14" rahatsız etmez ama seninde alırken bakmanda fayda var. 5" e büyük diyende var küçük diyende var. Kişisel fikirlerini okuyamayız :D

Üsttekinin internete bak. Neredeyse Türkiye'nin en hızlı interneti. " FASTER THAN 99% OF TR "

Bence 14" rahatsız etmez ama seninde alırken bakmanda fayda var. 5" e büyük diyende var küçük diyende var. Kişisel fikirlerini okuyamayız :D

Arkadaşın upload hızı bizim download dan iyi. :D

Bak bence 0.7 kg için güzel oyun zevkinden kendini mahrum etme.

Ben de bu yaz GE 70 aldım, üniversitede taşıma sorunu olur mu diye düşünüyordum. Şuanki izlenimlerime göre 15 dakikadan fazla taşırsan sırtını ağrıtıyor. :D Ayrıca ona uygun çanta bulana kadar canım çıktı. Çantaya kablo, mouse, adaptör zırt pırt koyarsan ek olarak, yaklaşık 3-3.5 kg a geliyor sanırım. Ancak çok memnunum iyi ki büyük almışım diyorum.

Dipnot: Benim eski laptopum 15.6 inç Asus NS53sv idi ve 2.7 kg dı düşün yani. MSI daha çok şey sığdırmış Asus'tan. :D

Bende 2 sene sonra üniversiteye gidicem benim sıkıntımda ağırlık yoksa kim istemez 17 inch ve full hd panelde oyun oynamayı. Ama baktığımız da 700 gram lık bir fark var adaptör ne kadar fark eder bilmiyorum ama böle giderse ge70 alıcam. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı