MSI GE60 0ND Mac OS X Mountain Lion Kurulumu

Muhsin Bayram

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X | RTX 3070
MSI GE60 0ND dizüstü bilgisayarınıza Mac OS X Mountain Lion kurmak için önemli bilgileri ve yöntemler bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Adım: Bütün NVIDIA kext'lerini silin. Diğer türlü kurulum sonrasında bilgisayarınız saçmalayabiliyor.

2. Adım: Chimera Yükleme: HD4000 için henüz Quartz Extreme ve Core Image olmadığı için öncelikle Chimera'yı yüklememiz gerekiyor.

3. Adım: HD4000: GE60'ın LCD ekranı farklı bir port kullandığı için ekranı parlak hale getirmek oldukça zor. LCD'yi kullanmak için DSDT idealdir. Bunun için iki seçeneğiniz mevcut:

A. Ekte verdiğimiz DSDT'nin kullanımı
B. HDMI ile modifiye

HDMI ile modifiye için AIDA64 kullanarak Windows'tan aldığınız DSDT'yi bir diğer OS X sistemde düzenleyebilirsiniz. Eğer bir diğer OS X sisteminiz yoksa HDMI'yı kullanmanın tek bir yolu var:

HD4000'in device-properties'ini bulun. "01620005" veya sadece "5" magic kodunu kullanabilirsiniz. 01620005 masaüstü HD4000 ekran kartı için geçerli ancak QE/CI olduğunda HDMI'yı çalıştırabiliyor. (LCD yine de sorun veriyor)

Ekran geldiğinde DSDT'yi düzenleyebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gereken bazı konular var.

AAPL,ig-platform-id değerleri 0x04, 0x00, 0x66, 0x01.
AAPL01,DualLink en önemli değer. device-properties kullandığımızda varsayılan kod AAPL00. Ancak GE60'ın varsayılan çıkışı 00 yerine 01 olduğu için bu düzenlemelere ihtiyaç var. Düzenlemeler bittikten sonra LCD'nin sorunsuz çalışması gerek.

4. Adım: Diğer Düzenlemeler:

Ses: Ses sorunlarını voodooHDA ile çözebilirsiniz. Ancak bilgisayardaki stereo ve surround hoparlörlerin bağımsız çalışması halen çözülmeyen sorunlardan biri.

Touchpad: GE60 Elantech touchpad kullanıyor. V3 modeli için kext'ler bulunmakta.

Ağ: E2200 için henüz bir kext bulunmamakta. Internet'i kullanmak için ağ kartını değiştirmeniz gerekebilir.

Pil durumu: AppleACPIPlatform ve AppleSmartBatteryManager ikilisi kullanılabilir.

Parlaklık kontrolü: Çalışmıyor.

Uyku & Güç yönetimi: Geçici olarak AppleIntelCPUPowerManagement kullanabilirsiniz.

Ek Dosya: DSDT

Kaynak: Tonymacx86

Rehber için çok teşekkürler.

Aynı bilgisayarı kullanmaktayım ancak verilen DSDT dosyası Recep abi'nin paylaştığı Mavericks ile uyumlu mu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı