Laptopa Mac OS X Mountain Lion 10.8 kurulumu

KeRaWoL

Hectopat
Daha fazla  
Recep Baltaş abi ben bilgisayarıma ssd taktım Corsair forge gs serisi 128 gb. Sonra bu ssd'ye windows 8.1 kurdum. Daha sonra eskiden kullandığım c birimi olan 146 gb alanım boş kaldı. Ben bu alana mac os x 10.8 mountain lion indirdim kurmak istiyorum. Yalnız virtual box olmadan kurmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
mavericks sürümünü usb ye yazdım.(virtualbox yardımıyla)Usb den boot ediyorum.Fakat siyah ekranda takılıyor.

2014-07-18-0159.jpg

Mavericks kurulu usb belleği seçtikten sonra bu siyah ekran geliyor.Clover bootloader sorunsuz çalışıyor.

3 ihtimal var:
-Kalıb hatalı indi.
-Rar'dan hatalı çıkarttın.
-USB'ye hatalı yazım yapıldı.

Ayrıca forumdaki Mavericks için neden Virtualbox ihtiyaç oldu. Zira kalıb windows ortamında USB yazılabilecek şekilde ayarlanmış

Dmg için https://www.technopat.net/sosyal/konu/os-x-mavericks-10-9-kurulum-usbsi-hazırlama-mbr-yamalı.69918/ tabi Mac OS sistemin olması gerek İatkos ML2 gibi.
Forumdaki Mavericks, Windows üzerinde rahatça yazılabiliyor.

Olay aslında basit Mbr yaması olan klasördeki dosyaları konum olarak USB üzerinde klasördeki aynı konumlarında bulup kopyalayıp değiştirmek.

Kurdum.Boot ediyor.Fakat bilgisayardan tuhaf sesler geliyor.Çok yüksek ses geliyor.Acaba ses kartınımı kontrol ediyor ubuntu gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı