MSI GE60 2OE94XTR SSD takılabilir mi ?

rasras

Hectopat
Yer
BURDUR/TEFENNİ
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
MSI GE60 2oe94xtr almayı düşünüyorum. Fakat üzerinde ssd değil de msata takabilirsiniz dediler. SSD takılıp takılamayacağı konusunda bilgilenirirseniz sevinirim saygılarımla. (Benim düşüncem monte edilecek olan kısım 2.5 inç olduğundan ssd montajına uygun olmadığı fakat takılabilir düşüncesindeyim. Kararsız olduğum için tereddütlerim var )

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD takılabilir sata 3 yerine. mSata takacaksın aynı şey ama msata daha küçük ve daha fazla takabilirsin. Yani kısaca msata da sdd sayılır.

Örneğin bu bir samsung evo
Newegg.com - SAMSUNG 840 EVO MZ-7TE250BW 2.5" 250GB SATA 6Gb/s TLC Internal Solid State Drive (SSD)
  • Sustained Sequential Read
  • 540MB/s
  • Sustained Sequential Write
  • 520MBps
Buda msata:
Newegg.com - Mushkin Enhanced Atlas Series MKNSSDAT240GB-DX 240GB Mini-SATA (mSATA) MLC Internal Solid State Drive (SSD)
  • Max Sequential Read
  • Up to 560 MB/s
  • Max Sequential Write
  • Up to 530 MB/s

SSD takılabiliyor bu modellerde. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu modellerde MXM 3.0 portuda var yani ekran kartı değişebilir sanırım.

Garanti hakkında bazı takıldığım ve merak ettiğim sorum var. Sıfır aldığım notebook için kendim msata hard disk takacam. Kendim taksam laptopa herhangi bir yerini kırmadan garanti dışı kalırmı kasasını açtığım için ?

MSI GE60 2OE-293XTR mi yoksa MSI GE60 2OE-294XTR Mİ ? sizce hangisini almalıyım.
Ge60 2oe 293 de ssd var.Bu hard disk msata mı yoksa 2.5 inçlik ssd mi ?
Malum MSI GE60 2OE 294XTR de ssd yok ve takmak istersemde sata hard disk in yanında msata ssd kullanabiliom.Anlatmak istediğim ge60 2oe 293xtr de bulanan ssd 2.5 inç ise hard disk kutusundan dolayı biraz daha güvenlikli. Msı ge60 2oe 294xtr de ise msata kullanabilicem fakat güvenlik olarak herhangi bir şeyi yok.
Sanırım M satalar kullanım süresi olarak 2.5 inç lik ssd lerden daha fazla kullanım ömrüne sahip doğrumudur ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı