MSİ GE60 mSATA SSD

gamer41

Hectopat
Arkadaşlar msi ge60 663 alalı bir hafta oldu. Bilgisayarın msata çıkışı olduğunu öğrendim. Öncelikle bilgisayara msata ssd takarsam garantisi bozulur mu? İkinci olarak bilgisayar hardisk sesi ve titreşiminden rahatsız oluyorum. En çokta msata ssdyi bu yüzden takmak istiyorum. Msata ssd yi taktıktan sonra diğer hardiski sadece depolama amaçlı kullanıcam. Diğer hardiskte işlem yapmadığımda çalışma sesi ve titreşimi gelir mi?

Son olarakta bu bilgisayarların msataların kapasitesi varmı max ı var mıdır?:confused: Bilen veya test eden varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer sabit disk, herhangi bir işlem yapmazsan uykuya dalar. Bu bağlamda titreşim ve ses olmaz. Ama şöyle bir şey var ki, mSATA diske Windows kuracağının garantisini veremem. Takınca cihazın garantide kalacağını da kesin söyleyemem zira bize incelemeye gelen GE 40'ın kapağında garanti etiketi vardı. GE40 incelemesi yarın yayında olacak. İzleyip bakarsın ;)

mSATA'lar 128 GB oluyor en fazla, şimdilik.

Sorularını tek tek yanıtlıyım . mSata ssd alırsan windowsu kurarsın bende aldım kurdum hiç bir sorun yaşamadım. Depolama yapacağın için ikinci hdd titreşim sadece çalıştığı sürece yapacaktır. İşlem yapmazsan eğer titreşim yada sesten rahatsız olmazsın. Garanti konusuna gelince servispoint ara msi türkiye servisi orasıdır en doğru bilgiyi orası verir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı