Msi Ge60 2Pc Apache Isınma Sorunu

A.Kaan Mert

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
2 ay önce almış olduğum msi ge60 2pc apache ısınıyor diye servise vermiştim. 20 gün beklemeden sonra bir umutla eve döndüm ki daha fazla ısınıyordu ve ısıdan dolayı FPS düşüyordu hem de bariz bir şekilde. Sonra yine servise verdim 20 gün daha bekledim. Umutla yine eve döndüm ama hiçbir şekilde değişiklik olmamıştı neymiş efendim sıcaklık değeri 105 kadar çıkabilirmiş. Burada biz su kaynatmıyoruz adamlar resmen dalga geçiyor 105 ne arkadaş? Neyse asıl konu şu başta belirttiğim gibi almış olduğum laptop aşırı ısınıyor en ufak oyunda bile 96 derece oluyor işlemci. Örn. lol. Ama bir sorun daha var ki 96 yı nedense hiç geçmiyor ama en ufak şeyde bile 96 derece oluyor ki 60 FPS ye kadar bile düşüş yaşadım loldeyken. Tüm her şey güncel Windows olsun BIOS olsun firmware hepsi güncel. Pil durumunu yüksek performansa alsam da güç tüketimine alsam da sonuç aynı. Bu sorunun nedenini ve çözümünü sölerseniz çok mutlu edersiniz. Bir de ısı problemi çözülsün diye 82 TL verip zalman nc3 soğutucu aldım. 1 derece bile fark etmez mi kardeşim bu ne biçim bir iş. Özellikle yardım istediğim kişiler MSI kullanıcısı olan @Ali Güngör ve @Recep Baltaş .

Son düzenleyen: Moderatör:
NC3 yerine de keşke U3 Plus alsaydın. :) Daha vermili olurdu. Sıcaklık konusunda da 90 üstü gerçekten fazla.

Ne diyelim, geçmiş olsun. İyi ki Monster almışım. Serviste ne yaptıklarını sorma imkanın var mı? Sadece test edip gönderiyor olabilirler, termal macun değişimi yapabilirsin.

Dostum, sormayı unuttum. Sıcaklık değerlerini hangi program ile ölçüyorsun? Bu arada konu MSI, Monster değil. Ge 60 var bende de. Isınma sorunum yok. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı