MSI GE60 663XTR İçin Wireless Kartı Yerine mSATA SSD Olur Mu?

serkan_emp

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

MSI GE60 663XTR bilgisayara sahibim (i5,8GB RAM,750GB HDD,GTX660M olan model) Bilgisayarıma hdd yi söküp SSD almak istiyordum fakat mSATA portu olduğunu öğrendim. Resimde mavi ile işaretlediğim yere takıp köşesinden tek vida ile tutturuluyor, bilenler vardır.

Bugün bilgisayarımın içini içtığımda farketim ki sarı işaretli yerde duran küçük kart dikkatimi çekti. (wireless kartı, kablolarda anten bağlantıları olsa gerek) Soketini mavi yerdeki SSD slotuna çok benzettim ve çıkarıp oraya denedim ve tam oturdu.

Gelelim Soruma;
Wireless kartını çıkarıp hem oraya hemde mavi işaretli normal porta iki ayrı mSATA ssd takabilir miyim?

(Fikrimi destekler nitelikte olan mSATA ssd bağlantı vida yuvası diye yorumladığım yeri kırmızı ile işaretledim)

Eğer sonuç olumlu ise;
128GB tek mSATA SSD almak yerine iki adet 64GB alıp RAID 0 yapma planım var ki buda HDD ye göre zaten çok çok hızlı olan SSD teknolojisini iki ile çarpmak demek ki, müthiş bi hızdan bahsediyorum (Saniyede 800mb-1GB okuma hızı)
(Mümkün mü?)

Karşılaşılması olası sorunlar;
Wireless kartının yerine mSATA SSD taktığımı varsayarsak, bilgisayar wireless yetisini kaybedecek ;) USB Adapter den başka bir çözüm yolu bulabilir miyiz?
RAID 0 iki adet SSD (64+64) ye işletim sistemi kuracağım. Bunun yanında 750GB harddiskimi D sürücüsü olarak depolama da kullanabilir miyim?

(Ne önerirsiniz)

RAID 0 HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİM YOK - NASIL YAPILIYOR?

wObnPD.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı