Msi ge60/ge70 Performans Farkları

kubycs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1-) Öncelikle ge60/ge70 arasında ne gibi farklar olabilir (performans vs vs ?)
2-) GTX765m i beğeniyor musunuz? (bana çekirdek hızı düşük geldi.)
3-) SSD’ li model ile ssd 'siz arasında 500-600 tl fark oynuyor hangisini tercih edeyim?
4-) Eksta ssd veya msata takmalık yeri mevcut mu her modellerinde ?
5-) GE70-265xtr kullanan varsa o modeli düşünüyorum msatası var mıdır?
6-) Driver veya başka türlü sorun çıkarıyor mu? Misal 2000 yapımı cs oyunununda onceki laptopum gibi işlemci vgasına geçip 9-10 fps gibi kötü deneyimler yaşatır mı?
7-) Soğutma sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz ek soğutma gerekir mi ?
:cool: Steelserıes ekipmanları ile sorunsuz çalışır mı?

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ge60 ve Ge70 arasında ki tek fark ekran boyutudur.

Çok çabuk ısınacak bir laptop değil ancak ek soğutma her laptop için gerekli ve yararlıdır.

SteelSeries ekipmanları ile sorunsuz çalışır mı derken demek istediğiniz anlamadım. O ekipmanlar usb girişi olan her bilgisayarda düzgün çalışıyor.

Ssd takma yeri yani mSata portu Ge serisinin hepsinde 2adet var.

Gtx765m sana düşük geliyorsa Gtx770m veya Gtx780m li laptoplara bak. Fiyatları en az 4.000 Tl den başlıyor. Zaten Gtx765m bence yeterli bir karttır oyunlarda sıkıntı yaratacağını düşünmüyom. Oyunları açar ancak öyle her oyunu ultrada oynamayı bekleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sagolun hocam shader ve doku detayi en yüksek olmasi yeterli benim için. Mesala ssd siz bir model alsam. 2 tane msata girişi var dimi kendim harici alip takabilirim? Eski oyunlarda hd4600 devreye girip fps mi düşürmesini engelleyebilir miyim? Oyun performansini arttirmak için W7 yüklemem doğru olur mu? Driverlarda sikinti çikar mi W8 den W7 ye geçtiğimde?

Evet ilerde mSata ssd alır takabilirsin.
Yazılım hakkında pek bir bilgim yok ama Windows 8'in daha iyi performans verdiğini duydum.
Bak forumdan arkadaşlarımız güzel bir video yapmıs ssd ve hdd ile ilgili :

Yaklaşık yarım yıldır MSI GE70 2OE kullanıcısı olarak cevap veriyorum.

1) Sadece ekran boyutu farkı var. Ağustos ayında ge60 çıkmadığından ge70 almıştım. Yani ge60 alman daha mantıklı.
2) Ekran kartı gerçekten çok iyi. Şüphe etmene gerek yok. Battlefield 3 Multiplayer AA hariç her şey en sonda 40-50 fps alıyorum.
3) Ben SSDsiz aldım fakat sonra alırım diye düşündüğüm için. Durumun müsaitse SSDli al derim.
4) Evet mSATA SSD slotu var. Ben de ssd takmayı düşünüyorum.
5) O modeli bilmiyorum ama büyük ihtimal ge70-ge60 serisinin hepsinde vardır.
6) Hayır kesinlikle sorun yok. Fakat cs oyununda her laptopda oluyor. Onun ayrı bir çözümü var araştırırsan bulursun.
7) Benim laptopumda termal macun sıkıntısı olduğundan kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Yani şu anki sıcaklıklar gerçeği yansıtmıyor. Ama bu hali bile iyi diyebilirim.
8) Niye çalışmasın :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı