MSI GE60 i5-3230M sıcaklık değerleri

nabe72

Hectopat
1. Samsung MSATA SSD 500 GB aldım. Bunun üzerine temiz Windows kurmak istiyorum. Sorun olur mu?

2. Turbo sürekli acık durumda.

3. Laptop işlemci hızı normal ama ekran kartı GPU boşta 61 derece anormal derecede sıcak gösteriyor. Termal macunu yeni değiştim. Temizlik vs de keza aynı şekilde. Önerilerinize acıgım.

samsung-mz-m6e500bw-860-evo-500gb-ssd-msata-disk_266178.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi termal macunu sürdünüz? Windows kurabilirsiniz, sorun olmaz. Ekran kartınızın sıcaklığı hiç iyi gözükmüyor, soğutması için gereken fanları ve hava çıkışlarını temizlediniz mi?
Hocam vallah iyi bir marka değil şu an Cooler Master sipariş verdim onu deniyeceğim hiç sağlıklı görünmüyor.

Fan cıkışyerleri vs her şeyi temizledim cok iyi derece hem de acaba o bakır teller işleyişii yerine mi getirmiyor anlamış değilim boşta o şekilde olması acayip tuhafıma gitti.

Bu da anlık görüntü.

PC acılalı 10 dk oldu :)

Dosya Ekleri

• anlık.PNG
    anlık.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 38
Hocam vallah iyi bir marka değil şu an Cooler Master sipariş verdim onu deniyeceğim hiç sağlıklı görünmüyor.

Fan cıkışyerleri vs her şeyi temizledim cok iyi derece hem de acaba o bakır teller işleyişii yerine mi getirmiyor anlamış değilim boşta o şekilde olması acayip tuhafıma gitti.

Bu da anlık görüntü.

PC acılalı 10 dk oldu :)
Termal macun olarak, Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun | Adeks Store bunu öneririm.

Bundan aldım hocam bunuda pek met ediyorlar. Biraz daha pahalı ama olsun denemekte fayda var.

SSD gelince ciddi farklar olacağını düşünüyorum acaba birtane fanmı sipariş etsem mevcut fan çalışıyor ister istemez insanın icine kuşku doğuyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

bundan aldım hocam bunuda pek met ediyorlar.. biraz daha pahalı ama olsun denemekte fayda var..

SSD gelince ciddi farklar olacağını düşünüyorum acaba birtane fanmı sipariş etsem mevcut fan çalışıyor ister istemez insanın icine kuşku doğuyuyor.
Fiyatı gereksiz pahalı, 40-45 TL'ye satılan bir termal macun, iptal etmenizi öneririm. Benim tavsiye ettiğim termal macun daha iletken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı