MSI GE60 laptopta Wi-Fi etkinleşmiyor

volkankrtc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar MSI GE60 2oe laptopum var ufak çaplı işletim sistemleri deniyorum değişiklik olsun diye ancak son 1 aydır aramadığım taramadığım konu kalmadı çözümünü bulamıyorum. Sorunum Laptop'un Wi-Fi'sinde.

Laptop batarya söküp fişten çekip 5 saniye bekleyip çalıştırınca Wi-Fi sorunsuz çalışıyor ama yeniden başlatma ya da fişte takılı bırakınca tekrar açtığımda Wi-Fi kapalı etkinleştirilemiyor.

Bu hata ile karşılaşmadan önce yaptıklarım.
1- Linux işletim sistemleri Ubuntu, Kali, Mint vb birkaç daha Linux tabanlı işletim sistemleri denedim PC'm de
2- Yine bu forumda olan Hackintosh kurulumunu yaptım Dual Boot vs.
3- En son BIOS güncellemesi yaptım ve bomba burada patladı BIOS'dan sonra Wi-Fi açılmıyor.

Çözüm olarak yaptıklarım.
1- Temiz kurulum hem de 10 - 15 kere falandır farklı Windows sürümleri Windows 7, Windows 10 vs.
2- 2 hard disk var Boot sorunları oluyordur diye 2 HDD'yi de biçimlendirdim kurulum aşamasında.
3- Driverları 50 kere kurdum sildim vs.
4- En son forumda okuduğum ve uyguladığımda gerçekten geçici olarak çözüm sunan fişi ve bataryayı sökmek oldu.

Şu an laptoptan batarya sökük ve fişi çekip bekleyerek internet bağlantısı kuruyorum. Yeniden başlattığımda yahut bataryayı taktığımda en başa dönüyorum, yine Wi-Fi çalışması için tamamen laptoptan enerjiyi çekmek gerekiyor.

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum bilgisi olan ya da bir önerisi olan var ise açığım umarım konu hatalı yerde değildir teşekkürler iyi forumlar.

Hocam böyle bir konu var, belki işinizi görür:

Hocam böyle bir konu var, belki işinizi görür:

Malesef o konuyu denedim OND serisi laptoplar için benim cihazım 2OE olmuyor malesef
kimsenin bir önerisi yada bilgisi yok sanırım konu ölmeye başladı
Malesef o konuyu denedim OND serisi laptoplar için benim cihazım 2OE olmuyor malesef

Son düzenleme:

Geri
Yukarı