MSI GE60 mı Asus N550JV mi ?

Monster almayın. Alırsanız üzülürsünüz. MSI veya Asus'un modelleri arasından seçim yapmanızı öneririm. İkisi arasından MSI.
Böyle demesek? Zira şu an için en iyi servis desteği onlarda. Hangi firma 0 ölü piksel garantisi verebiliyor? Ya da bilgisayarı tozlanınca servise gönderip 2 gün sonra alıyor? Hangi firma o paraya o performansı sunuyor? Monster kasa kalitesi hariç iyi bir markadır. Pişman olmazsınız, plastik kutuyu önemsemezseniz.
Satış politikasını değiştirdiğinden beri çok iyiler.

Ben MSI ge60 kullanıyorum altında thermaltake soğutucu aldım normal bir bilgisayar kasası sıcaklık değerlerine sahip turbo fan da hiç açmıyorum. ;) Full yükte ekran kartı 55 i geçmiyor ki bu laptop için iyi bir değer işlemci de 65 i geçmiyor . HDD 35 max 39.

Sayın Cevapsız Sorular dediğiniz modeli araştırdım Vatan Bilgisayar'da bulamadım daha satışı tam oturmamış galiba tavsiyeniz için teşekkürler .
Ben MSI ge60 kullanıyorum altında thermaltake soğutucu aldım normal bir bilgisayar kasası sıcaklık değerlerine sahip turbo fan da hiç açmıyorum. ;) Full yükte ekran kartı 55 i geçmiyor ki bu laptop için iyi bir değer işlemci de 65 i geçmiyor . HDD 35 max 39.
Sayın Erdi Bey modelin özelliklerini ve nerden aldınığınızı fiyatıyla birlikte yazarsanız sevinirim . Şimdiden teşekkürler.

Boşuna asus alma kardeşim asusun her özelliği iyi olabilir bu seni yanıltmasın ekran kartı sana günümüz oyunlarında hight veya ultra ayarlarda sıkıntı çıkararır . Mayıs 27 sinde watch dog`s denen gerçekten oyun severlerin ağız tadında oyun çıkacak . Msi al ekran kartı oldukça yeterli . Günümüz oyunlarını hight veya ultra ayarlarda fps sorunu olmadan oynayabilirsin .

Önerim :
En ucuz MSI GE60 2PC-090XTR Apache Core i7-4700HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) fiyatı sanalmarketim.com’da

N550JV kullanıyorum. Amaç oyun ise, önemli olan ekran kartı olduğu için MSI öneririm. Sanırım GTX765m ekran kartı mevcut.

Hatta şöyle söyleyebilirim, technopat incelemesini izleyene kadar ben bu ekran kartı ile oyun oynayabileceğime ihtimal vermiyordum :D BF4 oynanabiliyormuş n550jv'de :)
Ve ben bu bilgisayarı oyun oynamadığım için multimedya olarak kullandığım için, ve en önemlisi soğutması için aldım. Ben kullanırken elimin olduğu bölümde en ufak ısınma olursa soğurum bilgisayardan. Çok şükür öyle bir sorun olmadı. MSI'ın soğutması nasıldır bilmiyorum araştırmadım. Ama nolursa olsun amaç oyun ise, n550jv kullanıma uygun değildir.

LoL, F1 2013 oynuyorum. Lol'de sıkıntı olmuyor doğal olarak, F1 2013'ü de xbox'la kıyaslamak için yükledim, high ayarda ufak kaymalar olabiliyor. Biraz düşürünce oynanabiliyor. Ayrıca, klavye bölümünde vs. hiçbir ısı hissetmiyorum ama arka taraftan feci ısı atıyor :) Bazen elimi götürüp kontrol ediyorum :)

N550JV kullanıyorum. Amaç oyun ise, önemli olan ekran kartı olduğu için MSI öneririm. Sanırım GTX765m ekran kartı mevcut.

Hatta şöyle söyleyebilirim, technopat incelemesini izleyene kadar ben bu ekran kartı ile oyun oynayabileceğime ihtimal vermiyordum :D BF4 oynanabiliyormuş n550jv'de :)
Ve ben bu bilgisayarı oyun oynamadığım için multimedya olarak kullandığım için, ve en önemlisi soğutması için aldım. Ben kullanırken elimin olduğu bölümde en ufak ısınma olursa soğurum bilgisayardan. Çok şükür öyle bir sorun olmadı. MSI'ın soğutması nasıldır bilmiyorum araştırmadım. Ama nolursa olsun amaç oyun ise, n550jv kullanıma uygun değildir.

LoL, F1 2013 oynuyorum. Lol'de sıkıntı olmuyor doğal olarak, F1 2013'ü de xbox'la kıyaslamak için yükledim, high ayarda ufak kaymalar olabiliyor. Biraz düşürünce oynanabiliyor. Ayrıca, klavye bölümünde vs. hiçbir ısı hissetmiyorum ama arka taraftan feci ısı atıyor :) Bazen elimi götürüp kontrol ediyorum :)
NFS Most Wanted 2 denedin mi?

NFS Most Wanted 2 denedin mi?

Hayır, sınavlarım 29'unda bitecek, sonrasında BF4 denicem. Ancak ben laptop'u aldığım gün eve gelir gelmez, ssd taktım. 1 saat HDD ile denedikten sonra çekilecek çile değil dedim. Bluray lazım olduğu için cn127h modelini almıştım o nedenle 2disk yapmak için BR okuyucuyu çıkarmaya kıyamıyorum. :)

Ama dediğim gibi, ben oyun amaçlı almadım bu pc'yi. Oyun amaçlı olsa almak aklımdan geçmezdi :) Hatta bu aralar tekrar oyunlara sardığım için, bunu babama bırakıp, g750jz almayı planlıyorum yurtdışından getirerek.

Hayır, sınavlarım 29'unda bitecek, sonrasında BF4 denicem. Ancak ben laptop'u aldığım gün eve gelir gelmez, ssd taktım. 1 saat HDD ile denedikten sonra çekilecek çile değil dedim. Bluray lazım olduğu için cn127h modelini almıştım o nedenle 2disk yapmak için BR okuyucuyu çıkarmaya kıyamıyorum. :)
Pci-express mini soketine takılan SSD vardı Türkiye'de var mı bilmiyorum araştır belki bulursun.
Amazon.com: Super Talent 32 GB MLC Half Mini 2 PCIE Solid State Drive FEM32GFDL: Electronics
41E6-t4DMrL.jpg

Bir gariplik var ya ben çok ileriye bakıyorum yada bu üreticiler çok geride kalma eğiliminde bunun 1Tb olanı olmalıydı şuan...

Pci-express mini soketine takılan SSD vardı Türkiye'de var mı bilmiyorum araştır belki bulursun.
Amazon.com: Super Talent 32 GB MLC Half Mini 2 PCIE Solid State Drive FEM32GFDL: Electronics
41E6-t4DMrL.jpg

Bir gariplik var ya ben çok ileriye bakıyorum yada bu üreticiler çok geride kalma eğiliminde bunun 1Tb olanı olmalıydı şuan...

Vatanda filan vardı sanırım ama max 120GB. Fakat onu takacak yer yok içerde. Çok fazla orjinalliği bozmayı da istemem. Bu arada arkadaşlar JK önermiş GTX850m varmış içerisinde. GTX765M ile kıyaslayarak bakabilirsin aradaki performansa, eğer aralarında fark yoksa yada gtx850m daha iyiyse, asus n550jk öneririm. ;) Fiyatı da güzelmiş freedos olduğu için sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı