Çözüldü MSI GE60 OS X El Capitan RAW 10.11.6 Kurulum Ekranı Gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aslanhack

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar,

Daha önce bir çok kes farklı sürümlerini başarılı bir şekilde kurdum. Fakat güncellemek amacı ile 10.11.6 sürümünü kurmak istediğimde clover ekranında yüklemeyi bir türlü başlatamadım. Bilgisayarımın sistem özellikleri aşağıdaki gibidir. Şimdiden çözüm önerileriniz için teşekkür ederim.

Bilgisayarım, MSi GE60 2PC 811TR
  • Intel® Core™ i7-4720HQ İşlemci & GPU intel HD4600
  • 15.6" Full HD (1920x1080; 16:9)
  • NVIDIA® GeForce® GTX 850M 2G GDDR5 Ekran Kartı
  • TB 7200 RPM HDD ( Bu diske dokunmuyorum)
  • Kingstone SSDNow MS200 mSATA 128Gb. ( 2 ye bölüp Sistem diski olarak kullandım Windows 10 & Os X)
  • 16GB DDR3L 1600MHz Ram
  • Intel 1x1 Wireless-AC 3160 a/c, 433Mbps'a kadar ( Mac Os x desteklemediği için kullanılmıyor)
  • Asus USB-N10 NANO 150Mbps Nano Boyutlu Kablosuz Ağ Adaptörü (USB Wireless kartı kullandım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu nasıl yapmaya çalışıyorsun? İmaj ile mi yoksa Apple Store üzerinden indirip direk yükseltme mi yapıyorsun?
BIOS ayarlarını kontrol ettin mi? UEFI & Legacy olarak ayarlı mı? SATA = AHCI ?

Kurulumu nasıl yapmaya çalışıyorsun? İmaj ile mi yoksa Apple Store üzerinden indirip direk yükseltme mi yapıyorsun?
BIOS ayarlarını kontrol ettin mi? UEFI & Legacy olarak ayarlı mı? SATA = AHCI ?
Merhabalar,
Kurulumu sizin paylaşmış olduğunuz imaj ile yapmaya çalışıyorum.
Bios ayarlarımda ise her yaptığım kurulumda ki gibi önce default ayarlara çekiyorum daha sonra ise aşağıda ki gibi ayar yapıyorum.
XHCI Hand-Off: Enable,
UEFI, UEFI & Legacy(Her iki şekilde denedim)
AHCI
Security: Disable olarak işaretliyorum.

1. BIOS Boot Menüden USB seçtiğinden emin ol.
  2. USB 2.0 Portunu kullan.
  3. Eğer sisteminde mevcut Clover var ise bunu ilk olarak güncelleyip tekrar dene.
  4. İmaj hatalı inmiş yada USB'ye hatalı yazılmış olabilir. İmajı tekrar hazırlayıp dene.

* Kuruluma başlamadan önce bilgisayarıma sıfırdan format attım.
* SSD diski 2 ye bölüp ilk olarak windows 10 işletim sistemini kurdum. Daha sonra SSD diskin Mac Os X için ayırdığım alanını Partition Menager ile Apple dosya sisteminde formatladım. (Bu durumda önceki cloverler de temizlenmiş oldu)
* Bu işlemden sonra indirdiğim İmaj dosyasını USB ye yazdırdım. (Rar dosyasından sıkıntısız çıkıyor, hatalı inmiş olmasına ihtimal vermiyorum.)
* USB 2.0 Portunu kullanıyorum.
* Bios Ayarlarımı Tekrardan kontrol edip deneyeceğim. İnşallah sorun düzelir.

1. BIOS Boot Menüden USB seçtiğinden emin ol.
  2. USB 2.0 Portunu kullan.
  3. Eğer sisteminde mevcut Clover var ise bunu ilk olarak güncelleyip tekrar dene.
  4. İmaj hatalı inmiş yada USB'ye hatalı yazılmış olabilir. İmajı tekrar hazırlayıp dene.
imaj dosyasını bu sefer Trasmac ile USB ye yazdırıp, tekrar denedim. Yine olmadı. Bios ayarları ve kurulum ekranının resimleri aşağıdaki gibidir.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    175,1 KB · Görüntüleme: 184
  • 2.jpg
    2.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 282
  • 5.jpg
    5.jpg
    171,6 KB · Görüntüleme: 135
  • 3.jpg
    3.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 230
  • 4.jpg
    4.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 152
EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
Dropbox - OsxAptioFix2Drv-64.rar
Dropbox - OsxAptioFixDrv-64.rar
EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.
Cihazda SATA portlarına bağlı diğer aygıtlları söküp dene. Kurulum yapmak istediğin HDD'yi DVDV SATA portuna bağlayıp dene.
HDD'yi tamamen formatlayıp ilk olarak OS X kurmayı dene. Yada harici bir HDD'ye kurulum yapmayı dene.

EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
Dropbox - OsxAptioFix2Drv-64.rar
Dropbox - OsxAptioFixDrv-64.rar
EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.
Cihazda SATA portlarına bağlı diğer aygıtlları söküp dene. Kurulum yapmak istediğin HDD'yi DVDV SATA portuna bağlayıp dene.
HDD'yi tamamen formatlayıp ilk olarak OS X kurmayı dene. Yada harici bir HDD'ye kurulum yapmayı dene.

Merhaba,
Yukarıda verdiğiniz dosyaları değiştirdim. Kurulum ekranında ki yazı değişti ama bi failed hatası veriyor resimdeki gibi yazı geldikten tahmini 15 sn sonra tekrardan reset atıyor.
86907fc1-b5cf-44af-9d89-39fb06bf6977.jpg

Diğer yöntemleri denedin mi? Birde onları dene.

Hocam OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyalarında her birinden birertane tek vardı zaten, bilgisayara kurulumu yapacağım usb bellekten başka hiç bir şey takılı değil, diğer yöntemleri deneyemedim. Cünkü hdd format veya seçme ekranına gelemiyorum. Yani apple logosu gelmeden önce (clover ekranında usb ile yükle seçeneğini seçtikten 10-15 sn sonra) bilgisayar reset atıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı