Msı Ge60 USB İle Windows 8 Format Sonrası HDD Görmeme Sorunu

developer

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar;

mSata SSD gelince USB ile yaklaşık 3.5 dakika gibi bir sürede Windows 8 yükledim. Disk ayırma ekranında ise mevcut 700 GB olan bölümü tek parça, SSD ise ayrı parça olarak ayarladım.

Benim sorunum format sonrası tüm driverları yükledim fakat bilgisayar HDD'yi görmüyor. Daha doğrusu bilgisayarım kısmında göremiyorum ama İntel Rapid teknolojisinde görüyorum.

Sorunuma yardımcı olabilir misiniz ? Acaba bir hatam mı var ?

Resim olarak anlatmak gerekirse :

gkqdQR.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yöneticinize girin orada gözükmesi gerekiyor.
Gözüküyor ise sağ tıklayıp sürücü harfi ve veri yolu değiştir
Diyeceksiniz ve harf atadıktan sonra D sürücüsü gelecektir.

Arkadaşlar sorunu disk yöneticisinden biçimlendirip yaptım dün cevap yazamadım hızlı resim upload yasakmış bilmiyordum.Teşekkürler herkese.

Fakat şimdide şöyle bir sorun ortaya çıktı arada bir kesik bir ses geliyor sanki ince tiz bir ses hdd'den geliyor gibi sorun neyden kaynaklı olabilir ?

msi ge60 bendede var windows 8.1 benim 8 için gerekli windowsu bulamadım benle paylasabilir misin

Mail adresini iletebilirsen yardım olabilirim.
Edit: Buyur msdn.microsoft.com: MSDN Subscriber Downloads

Son düzenleme:
Failing hard drive sounds - Datacent.com - Datacent

Bunlardan birine benziyorsa, seslerin yanlarındaki hata sebebini yaşıyor olabilirsin.

Öncelikle teşekkürler.
Hepsini dinledim fakat benimkisi bu kadar büyük ve gürültülü bir ses değil böyle tek ince ses arada geliyor bazen 20 dakikada bir bazense 1 saatte bir geliyor.HDD düzgün bir şekildede çalışıyor.

Şöyle bir bilgilendirmede yapayım.
mSata SSD'yı takarken üst taraftaki kabloların olduğu yer ile biraz sıkıştırmak zorunda kaldım.Yani kablonun dış kaplaması olan siyahımsı malzeme anakarta değiyor gibi.
Onunla bir alakası var mıdır acaba ?
O kısımı biraz dar yapmışlar çünkü kablosunun dış kaplamasıda sert pek oynamıyor.

Yukarıdakiler en temel sesler, bunların dışında da sesler olabilir tabii.
Ama duyduğun sesi normal mi karşılamak lazım, anormal mi bilemiyorum.
HD tune programının error ve health taramalarından geçiyorsa; çok da üzerinde düşünme derim.

Cevap için tekrardan teşekkür ediyorum.
Bende onun için kararsızım.
Dediğin programda test edip ona göre üzerine düşmiyeyim o halde.

Tekrardan teşekkürler hayırlı akşamlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı