Windows 8 HDD Görmeme Sorunu

bruvabi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün yeni bir bilgisayar topladım. İşletim sistemi yok içinde boş olmasını istemiştim. Her neyse evde Windows 8 yüklü bir USB Belleğim var her zaman format attığım onu bilgisayara taktım kurulum ekranında hiç bir sürücü bulunamadı hatası verdi. HDD'leri görmedi yani birde daha önceden aldığım Windows 7 CD'm vardı onu taktım o HDD'lerin hepsini gördü ve kuruluma geçtim. Anakartta bir ayar mı yapmam lazım acaba Windows 8 için? BIOS'u biraz kurcaladım Windows 8/8.1 WHQSL Support gibi bir ayar vardı Windows 8 enabled yaptığım zaman hard diskleri görmedi sadeec UEFI olanlar görünür kaldı haliyle yapamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Anakart modelim: MSI Z170A PRO Z170A Intel Soket 1151

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce BIOS güncelleyin. Daha sonra Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın. HDD'nin kablolarını kontrol edin. Sata veya güç kablosundan birisi takmayı unutuyorlar genelde.

HDD'lerde sorun yok Windows 7 kurulumu sorunsuz gerçekleşti BIOS Güncellemesini deneyeceğim birde.

Sorunu hallettim hem BIOS'u güncelledim hemde Windows 8 USB'sinde bir hata olabilir diye yeniden USB' ye yazıp format attım bu sefer HDD'lerin hepsini gördü sorunsuz bir şekilde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı