MSI GE60 Windows 10'a Yükselttikten Sonra Mouse'un anlık donması

Olur. Geri dönüş yaparsın. Duruma göre sistem görüntüsü ile yedek alıp win 10 u full sıfırlayıp bende bakarım.

@Recep Baltaş abi yardım edebilirsen süper olur

Tamam merak etme.

Arkadaşlar Msi sitesinde hala her modele windows 10 desteği driver ve firmware olarak vermemiş ancak yakında tamamlayacaklardır. Ben de MSI GS60-2QD modelini kullanıyorum. Destek bölümünde işletim sistemi Windows 10 görmeden kurmayacam. Eminim ufak tefek sorunlar çok olacaktır. Önerim biraz beklemeniz. Aşağıdaki linkten model numaranıza göre desteklere bakabilirsiniz. MSI en kısa sürede tüm modellere tam destek verecektir.

Windows 10 MDA Microsites

Haklısın ama bu saatten sonra msi bizim modellere daha destek vereceğini zannetmiyorum.

Ben cihazı 1hafta önce aldım ve en güncel cihaz gerçi yurtdışında Broadwell işlemcili versiyonu da çıktı ama destek gelecektir merak etme

Msi ge60 0nd/0nc sürümlerine win 8.1 desteği bile vermemişken win 10 desteği mi vereceğini sanıyorsun :D bende bu bilgisayarı 1 yıldır kullanıyorum. Töbe olsun valla bir daha alırsam..

Windows 10'u sıfırlayıp tekrar nvidia driveri kurdum. Sonuç yine aynı...

Edit: Sorunu Çözdüm.

Tamamiyle Nvidia sürücüsüyle alakalı bu turbo ışığının ani yanıp sönmesi, donması. Win 8.1 64 bit Nvidia Driver 347.88 sürümünü kur. Her şey sorunsuz çalışıyor. Turbo'da kafasına göre yanmıyor.

Windows 10 64 bit 353.30 sürümünü deneyeceğim şimdi

Edit2: W8.1 64 bit 347.88 Sürümü sorunsuz çalışıyor.

Ekleme: bu driverle 1335 fps aldığım oyundan 95-120 arası fps alıyorum şuanda.

Yinede tereyağı gibi akan bir işletim sistemine değer :D

Msi ge60 0nd/0nc sürümlerine win 8.1 desteği bile vermemişken win 10 desteği mi vereceğini sanıyorsun :D bende bu bilgisayarı 1 yıldır kullanıyorum. Töbe olsun valla bir daha alırsam..

Tamamiyle Nvidia sürücüsüyle alakalı bu turbo ışığının ani yanıp sönmesi, donması. Win 8.1 64 bit Nvidia Driver 347.88 sürümünü kur. Her şey sorunsuz çalışıyor. Turbo'da kafasına göre yanmıyor.

Dostum bu iyi haber tahmin ettiğim gibi nvidia driverlarından kaynaklı çıktı. Ancak şöyle bir sorn var bu windows update güncellemeye zorluyor ben 353,62 den 353,30 a geri döndüğümde tekrar güncelleme yaptı 353,62 ye sende de öyle olmasın ? Ben de denemeyi düşünüyorum bi benchmark ile de farka bakarım.

Hocam sorunun gittiğinden eminmisin. Test etmek için şunu yap başlattan ayarlara gir oradan sisteme gir ve karşına ekran, bildirimler vs şeyler çıkıcak. O sekmelerde bir ekran sekmesine sonra bildirimler sekmesine tıklayarak gez sorun yine aynı devam ediyormu bir bak. Bu arada 350.30 sürümünü temiz kurulum yaptım olmadı. Bir de 1335 mi yoksa 133.5 fps mi :) ayrıca ne oyunuymuş öyle söylermisin hocam merak ettim şimdi.

Dostum bu iyi haber tahmin ettiğim gibi nvidia driverlarından kaynaklı çıktı. Ancak şöyle bir sorn var bu windows update güncellemeye zorluyor ben 353,62 den 353,30 a geri döndüğümde tekrar güncelleme yaptı 353,62 ye sende de öyle olmasın ? Ben de denemeyi düşünüyorum bi benchmark ile de farka bakarım.

Denediniz mi hocam sonuç nedir ben denedim olmadı :(

Hocam sorunun gittiğinden eminmisin. Test etmek için şunu yap başlattan ayarlara gir oradan sisteme gir ve karşına ekran, bildirimler vs şeyler çıkıcak. O sekmelerde bir ekran sekmesine sonra bildirimler sekmesine tıklayarak gez sorun yine aynı devam ediyormu bir bak. Bu arada 350.30 sürümünü temiz kurulum yaptım olmadı. Bir de 1335 mi yoksa 133.5 fps mi :) ayrıca ne oyunuymuş öyle söylermisin hocam merak ettim şimdi.

Denediniz mi hocam sonuç nedir ben denedim olmadı :(

135 fps olacaktı o :D League of Legends te denemiştim. Ama tam tek başıma mı girdiğimde alıyordum onu hatırlamıyorum. Bu driverle tek başıma girdiğimdede 150 fps alıyoru oyüzden tereddütte kaldım :D

Dediğin yere girdim. En ufak bir kasılma dahi olmadı. W8.1 64 bit 347.88 Sürümlü nvidia driver'i w10 da kusursuz çalışıyor.

Güncelleme sorununa gelecek olursak. "services.msc" yi açın. Windows updateyi sağ tıklayıp durdur deyin. Daha sonra tekrar sağ tıklayıp özellikler'e girin. Genel sekmesinden başlangıç türünü devre dışı olarak değiştirin ve kurtarma sekmesinden birinci, ikinci ve sonraki hatalar'ı eylem yürütme olarak değiştirin.

Windows update nvidia driverinie update ediyor diye biliyorum. Bu yüzden bu şart.

Birde ben dün akşam update yapamadım. Update Yüklenemedi, Update yüklenirken sorunla karşılaşıldı veya değişiklikler geri alınıyor gibi hatalar aldım. Bilgisayar res atıp durdu. Sorun bende mi acaba :(

MSI GE62 2QE modelinde windows 10 geçtiğinde turbo mod sürekli çalışır haldeydi. Control Maneger, MSI Dragon Game Center ve Nvidia GT965m ekran kartını güncelleyip yeniden başlattığımda sorunun ortadan kalktığını görmüştüm. Sonrasında büyün sürücüleri windows 10 sürücüleri ile güncelledim ve artık herhangi bir sorun yaşamadım.

Anlık donma ve takılmalar için arkadaşlar uyumsuzluğunu gördüğüm sürücüleri kaldırarak çözüm buldum.

135 fps olacaktı o :D League of Legends te denemiştim. Ama tam tek başıma mı girdiğimde alıyordum onu hatırlamıyorum. Bu driverle tek başıma girdiğimdede 150 fps alıyoru oyüzden tereddütte kaldım :D

Dediğin yere girdim. En ufak bir kasılma dahi olmadı. W8.1 64 bit 347.88 Sürümlü nvidia driver'i w10 da kusursuz çalışıyor.

Güncelleme sorununa gelecek olursak. "services.msc" yi açın. Windows updateyi sağ tıklayıp durdur deyin. Daha sonra tekrar sağ tıklayıp özellikler'e girin. Genel sekmesinden başlangıç türünü devre dışı olarak değiştirin ve kurtarma sekmesinden birinci, ikinci ve sonraki hatalar'ı eylem yürütme olarak değiştirin.

Windows update nvidia driverinie update ediyor diye biliyorum. Bu yüzden bu şart.

Birde ben dün akşam update yapamadım. Update Yüklenemedi, Update yüklenirken sorunla karşılaşıldı veya değişiklikler geri alınıyor gibi hatalar aldım. Bilgisayar res atıp durdu. Sorun bende mi acaba :(

Öyle yapma o yaptığın bütün şeyleri geri al şuradaki konuyu incele update ayarlarını kapatabilirsin [ANA KONU]Windows 10 Detaylı İnceleme, İpuçları, Görseller (TR'nin En Büyük W10 Konusu)
Şimdi birde nvidianın win 10 versiyonundaki son sürümü indir. Kurulum sırasında özeli seç ve sadece geforce experience yi seçerek kurulum yap o sürüm oyunların fps ni arttır.

W8.1 64 bit 347.88 Sürümlü nvidia driverını kurarak anlık donma ortadan kalktı
Arkadaşlar win 10 sürücüsünü kurup sorunu bi şekilde çözen olursa sevinirm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı