MSI GE60 Yavaşlama

ozmo

Kilopat
Daha fazla  
Bende msi GE60 kullanıyorum ama bugünlerde bilgisayarda anlamadığım bir yavaşlama var taramalarını yaptım. Acaba fan da mı problem var? Kısa yollardaki fan tuşunun ışığı hiç kapanmıyor ayrıca sürekli açık sizde de böyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 kullanıyorum ond 453xtr modeli i7 olan modelini kullanıyorum.

Bilgisayar son zamanlarda yavaş çalışmaya, yavaş açılmaya özellikle yeniden başlatırken ki normalde 3 saniye sürüyordu açılması, normalde lol'den 200 fps alırken 50-60 lara düşmesi ve fan bağırıyor adeta soğutmuyor sanki anlamadım acaba bakım zamanı mı geldi?

Bilgisayarınızın fanları tozlanmıştır hocam. Eğer siz bilmiyorsanız kurcalamayın işinin ehli bir bilgisayarcıya götürün o size fanları temizleyip versin. Yine benzer durumlar devam ederse format çekin.

Windows 8 kullanıyorum ond 453xtr modeli i7 olan modelini kullanıyorum.

Bilgisayar son zamanlarda yavaş çalışmaya, yavaş açılmaya özellikle yeniden başlatırken ki normalde 3 saniye sürüyordu açılması, normalde lol'den 200 fps alırken 50-60 lara düşmesi ve fan bağırıyor adeta soğutmuyor sanki anlamadım acaba bakım zamanı mı geldi?
Sabit disk yolcu olabilir. SSD alın derim. FPS düşmesi için CPU fanındaki tozları temizlemeli ve termal macunu değiştirmelisiniz. OND zaten eski model. Çoktan temizleme vakti gelmiştir.

Şu an bilgisayar hala garanti kapsamında vatan dan almıştım. Orada bu işlemi yaparlar mı fan, termal macun filan. Birde bu ssd olayı nedir, ne işe yarar, pahalı mı, bunu da garanti den istesem vatan takar mı?

Yeni aldıysanız keşke daha güncel modelini alsaydınız. SSD bir donanım. Sabit disk yerine kullanılır. Kullanılmasının nedeni de sabit disklere oranla %200'e kadar daha hızlı olabilmesidir. Bir bilgisayarın en yavaş donanımı hard disk olduğundan dolayı SSD sisteme önemli bir değer katar. Günlük işleriniz çok hızlı gerçekleşir. Cihazda etiket yoksa açıp kendiniz takabilirsiniz diye düşünüyorum. Garanti kapsamında değildir ama SSD. SSD'nin garantisi ayrı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı