MSI GE62vr 7RF Apache Pro aşırı ısınma problemi

ssrgn

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bir süredir oyunlarda anlık donmalar yaşıyorum. Oyun oynarken sıcaklık değerlerine bakmak istedim ve sonuçlar kötü. CS:GO gibi bir oyunda ayarlar en düşükte iken 10 dakika sonra derece CPU ısısı 95 derecede sabitleniyor. GPU ise ortalama 80 derecelerde. Turbo fan açık ve son ayarda çalışan ekstra laptop soğutucu varken durumlar böyle. Ekstra laptop soğutucusu olmadan zaten 98 dereceden inmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik ve termal macun yenilemesi en son ne zaman yapıldı? Belli ki zamanı çoktan gelmiş.
Laptop'u ikinci el aldım, 2 aydır falan bende. Önceki sahibi en fazla 1 yıl kullanmış. Bakımını yaptığını söylemişti.
Boştayken değerler 40-45 derece gibi normal seviyelerde. 35'lere kadar indiği de oluyor.

Fanların çıkış ızgaraları dolduysa yük altında sıcak havayı dışarı atamaz. Yaz bile gelmemişken bu ısı değerleri çok yüksek. Önce bakım olmazsa ardından undervolt düşünülebilir.

7700HQ undervolt yazarsan Technopat içinde bir sürü yol gösterici açıklama var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı