MSI GE62VR 7RF(Apache Pro) vs Monster Abra A5 V10.2.1

Daimos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ünv öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum şu 2 laptop arasında kaldım ve MSI'ın 3 GB ekran kartı ilerde sıkıntı yapar mı diye düşünüyorum.

Abra A5 V10.2.1 15.6" Gaming Laptop
MSI GE62VR 7RF(Apache Pro)-425XTR Intel Core i7 7700HQ Fiyatı

Ve yurtta kaldığım için bu fiayatlardaki laptopların çalınma riski olur mu diyede endişelerim var.
Ek olarak elimdeki Casper laptopla yetinip sadece tatillerde ve memlekete gittiğimde oynayabilceğim bir masaüstümü alsam. Kararsız kaldım. Masaüstü olarak da şu PC düşünüyorum.

MSI AEGIS-097XTR Intel Core i7 6700 3.40 GHz / 4.00 GHz 16GB Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bende 3 aydır araştırıyorum. Gösterdiğin MSI'yı aldım. MSI GE62VR 7RF. Çok daha iyi bir bilgisayar. Sorun olursa cevaplarım. İki eksisi var bilgisayarın. SSD az ama ilerde değişim yaparsın. Fan sesi çok fazla ama sen açarsan çok fazla kapatırsan normal seviyede bir ses (yada benim için normal). Ama Cooler Boost'ta çok yüksek ses var. Oyun performansı olarak her oyunda 60 Fps veriyor. (Mininum 60 fps çoğu oyunda ultrada 70-80 alıyorum)

Arkadaşım bende 3 aydır araştırıyorum. Gösterdiğin MSI'yı aldım. MSI GE62VR 7RF. Çok daha iyi bir bilgisayar. Sorun olursa cevaplarım. İki eksisi var bilgisayarın. SSD az ama ilerde değişim yaparsın. Fan sesi çok fazla ama sen açarsan çok fazla kapatırsan normal seviyede bir ses (yada benim için normal). Ama Cooler Boost'ta çok yüksek ses var. Oyun performansı olarak her oyunda 60 Fps veriyor. (Mininum 60 fps çoğu oyunda ultrada 70-80 alıyorum)
Benim için ses sıkıntı olmaz. Ssd de dediğin gibi ilerde değiştiririm ama beni tek düşündüren konu 3GB ekran kartı ramin ilerde sıkıntı olabilmesi. Bu konuda bilgi verir misiniz ?

Benim için ses sıkıntı olmaz. Ssd de dediğin gibi ilerde değiştiririm ama beni tek düşündüren konu 3GB ekran kartı ramin ilerde sıkıntı olabilmesi. Bu konuda bilgi verir misiniz ?

Eğer 6GB alırsan tabi daha iyi olur. MSAA'da sıkıntı oluyor. GTA'da MSAA'yı 2X üstü yapamıyorum VRam yetersiz kalıyor. Ama diğer oyunlarda şuan bir sıkıntı yaşamadım.

3 gb da hiç bir sıkıntı yaşamazsın monster a göre kasa kalitesi olsun klavye kalitesi olsun ses kalitesi olsun çok daha üstün msi ile monster karşılaştırması biraz saçma zaten Asus desen anlarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı