MSI GE63 Laptop BIOS ekranında kalıyor

RadrexBey

Hectopat
Daha fazla  
Google gezinirken bi anda ekran dondu ve reset attım, bi daha giremedim. Habire BIOS ekranına beni atıyor. Yeni laptop 2 ay oldu alalı MSI GE63 Raider RGB 8RF. Windows 10 Pro. Boot seçeneği nasıl olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar @Recep Baltaş ve @MF sorunum şu biosda baktığımda hdd-ssd gözüküyor format atmak istiyorum uefi usb aracılığıyla format atarken özelleştir kısmına geldiğimde hdd ssd kısımları karşıma çıkıyor eski kullandığım programlar vs var onları siliyorum örnek 256 gb ssd 197 gbı kullanıyorum bunu sil dediğimde silmiyor kullanılmış alanlar sabit duruyor hdd mesela 1 tb 500 gb kullanıyorum onuda siliyorum format atarkenki kısımda aynı 500 gb kullanıyor silmiyor windows yüklemeyi ssd yapıyorum bu arada ileri diyorum windows.old oluşturcak onaylıyormusunuz diyor tamam diyorum herşey yüklüyor tam reset atıcakken usb uefi kurulumunu çıkarıyorum laptoptan tekrar bios ekranına düşürüyor yani windows ekranına gelemiyorum bi türlü nerde hata yapıyorum yardımlarınızı bekliyorum lütfenn..
servise götürdüm işletim sisteminiz çökmüştür dedi freedos almıştım ben zaten tamam ama sıkıntı format atıyorum siliyorum hdd ssd silinmiyor değerler hep aynı windows.old oluşturup yüklediğimdede format bitiyor reset atıyor windows ekranına gelemiyorum bios ekranına düşüyor cidden nerde hata yapıyorum boot sekmesindemi sıkıntı en önemliside hdd ssd neden silemiyorum.

Son düzenleme:
boot'dan uefi kısmına girin, enabled'sa disabled değilse tam tersi yapın. sonra kaydedip yeniden başlatın. sorun bios pilinizde de olabilir şuan bende de benzer bir sorun var öyle hallediyorum. şarjdan her çıkardığımda bilgisayarı bios sıfırlanıyor. Belki sizin de bios pili veya yuvasında sorun vardır.

Hayır öyle bir sorunum yok bios pili gibi bıos felanda güncel hepsi sıkıntı format attığımda ssd görmüyor ve sürücüleri silerken hdd siliniyor ssd silinmiyor windowsu hdd yüklesem gene bios ekranına düşüyor windows ekranına ulaşamıyorum bi türlü hep bios ekranına atıyor ssd ve hdd arızalı değil sorun başka biyerde
Eski kurduğum windowsuda silemiyorum anlamadım bunu çözümü bilende yok çok sinir bozucu..

biosu hdd'ye kurdugunuzda olması gerekirdi, boot'dan seçmişsinizdir hdd'yi diye sorma gereği duymuyorum zaten. benim bilgisayarda 960 evo'ya işletim sistemi kurmuyor nvme desteği yokmuş anakartımın. sizde de böyle bir sorun olabilir belki yetkili servisi ararsanız telefonda bile halledilebilecek bir mevzu gibi görünüyor

Kurdum dediğinizi yaptım bi kaç kişiye sordum herkes farklı yol izletiyor hangisini yapim bilmiyorum bu gidişle iyice bozucam sistemi galiba teknik servisde işletim sistemi kurun diyoe kendileri yapmıyor freedos olduğu için kurmasına kurarım da sorun neden windowsu kurunca reset attığında biosa giriyor windowsa girmesi gerek ki açılsın boot sıralamasında sorun ne olabilirki ?

Kurdum dediğinizi yaptım bi kaç kişiye sordum herkes farklı yol izletiyor hangisini yapim bilmiyorum bu gidişle iyice bozucam sistemi galiba teknik servisde işletim sistemi kurun diyoe kendileri yapmıyor freedos olduğu için kurmasına kurarım da sorun neden windowsu kurunca reset attığında biosa giriyor windowsa girmesi gerek ki açılsın boot sıralamasında sorun ne olabilirki ?
bence sorun doğru diski seçmemenizden kaynaklı gibi geldi bana. hdd'yi seçtiğinize emin misiniz, bu teknik bir arıza değil çünkü bilgisayar diskin içinde işletim sistemi bulamadığı için tekrar tekrar bios'a girip seçmenizi istiyor. herhangi bir bilgsayarcıda format attırın düzelir bence. siz birşeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz.

@Mehmet Akif Kök evet kardeşim hdd seçtim gene biosa giriyor foto atıyorum o resimde ilk sırada cd dvd yazıyor ama ben hdd seçtim sonra biosu sıfırladım şuanda attığım ekran sıralaması oluyor boot1-2-3 kafayı yicem olmuyor
Her yolu denedim olmuyor
Ne yapacağım ssd ve hdd biosta var

Dosya Ekleri

• 73B47A41-561E-4C02-B8ED-5D16C71F53CE.jpeg
    73B47A41-561E-4C02-B8ED-5D16C71F53CE.jpeg
    80,8 KB · Görüntüleme: 94
  • 82DF6D0B-8FAE-4522-B0F5-851D36F61EC4.jpeg
    82DF6D0B-8FAE-4522-B0F5-851D36F61EC4.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 64
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı