MSI GE66 Raider 10ug vs ASUS ROG STRIX G513QR

angoranimi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu iki laptoptan birini alacağım. Bir süredir MSI'ın stoklara dönmesini bekliyordum ve hemen onu alacaktım fakat bugün ona bakarken bu ASUS da dikkatimi çekti. Çok süper hakim değilim konuya fakat sıvı metal termal macun kullanması zannediyorum bir artı ve işlemcilerin 3Dmarkscore'larını karşılaştırdığımda Ryzen 9 5900HX'in puanının i7-10870H'e göre çok az daha iyi (%4) olduğunu görüyorum. MSI'ın ise bundan farklı olarak yalnızca 17.3 boyutlusunu alabiliyorum ve nedensiz şekilde ona daha fazla çekim duyuyorum.

Bilgisayarları 3D modelleme ve render için kullanacağım, benim için ciddi bir yatırım oluyor bu o yüzden doğru karar vermek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim yanıtlar için.
Hocam geçen hafta bir arkadaşımda attığınız Asus cihazı deneyimledim ve gerçekten çok hoşuma gitti, elimdeki cihazı sattıracak nitelikte. Malzeme kalitesi olarak gerçekten iyi, premium havayı veriyor. Zaten böyle bir cihazla uzun yıllar üst düzey işlerinizi rahatlıkla yaparsınız, render ve modelleme için kullanacağım demişsiniz. İki cihazda da 16Gb geliyor ve 32Gb yapmanız tavsiye ederim, ne tür render alıyorsunuz bilmiyorum ama. Üç cihaz da segmentinin güzel cihazları ve memnun eder, gönlünüzden geçeni alın. Bu arada ROG cihazda kamera bulunmaması her ne kadar büyük bir şey olmasa da sinir bozucu. 😄

Hocam bende ROG'lara aşıktım, her şeyi o kadar güzeldi ki ta ki detaylara inene kadar. 25 bin liraya alacağınız o laptopta MUX switch denilen bir kavşak işlevi gören makas olmadığından dolayı rekabetçi oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaşıyorsunuz. MUX'lı olan laptoplara göre aralarda cidden %30+ fark olabiliyor.

Bundan dolayı bu iki karşılaştırmanın net olarak galibi MSI'dır.

Geri
Yukarı