MSI GE70-2OE GTA 5 ve CS:GO Ani FPS Düşüşü

ensarelmas

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım Msi GE70-2OE. Cs Go oynadığım zaman ani ping artışı oluyordu. Orjinal Window 10'a geçtiğim zaman ping artışında herhangi bir sıkıntı olmadı. Fakat son 2-3 aydır Cs Go ve GTA 5'de ani FPS düşüşleri yaşamaya başladım. İlk başta arada bir oluyor diye fazla üstelemedim. Cs Go'yu günde 5 saate yakın oynuyorum. Cs Go konsolundan "+graph" kodunu yazınca anlık FPS ve ping gibi değerleri görüyorum. Tam oyun takılmaya başladığında 150 civarı olan FPS 80-90 arasında 5-15 saniye arası gidip geliyor. FPS 65'e sabitlediğim de ise FPS 30'lara kadar düşüyor. Ping ise 1200'e kadar çıkıyor. Sürücülerim güncel. Bitdefender, Combo Fix, Avast, Avira hepsini kurup denedim hiçbiri virüs vb. bulamadı. Şu an ise Avira kullanıyorum. Bilgisayarda ısınma veya ses değişikliği olmuyor hepsi sabit. Kullandığım inter 25 mbps. Hangi internete bağlanırsam bağlanayım Ping 10 saniyeliğine çıkıyor 25 saniyede düşüyor. Toplam etkisi de 35-40 saniye arası sürüyor. Görsellik en yüksek en düşük fark etmiyor. Nvidia 3D özelliklerinde ise araştırmalarım sonucu her yolu denedim olmuyor. İnternette regedit de düzenlemeler yapanlar var fakat onun da yararını göremedim. Son olarak bilgisayarımın donanımına baktığımda ise herhangi bir çatlak, kırık, çizik, yanık vb. göremiyorum. Yazılımsal olarak da sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki windows güncel mi? Aynı sorunu bir yayıncı da da denk gelmiştim 16 gb ram i7 6700k gtx 980 ile droplanıyordu. Winndows 10 crackli kullanıyormuş. Siz orjinal kullandığınızı belirtmişsiniz fakat güncel tutmazsanız korsandan farkı kalmıyor (yazılım anlamında).

Güncel hiç bir sıkıntı yok.Gta 5 i yüksek ayarlarda normal oynayabilirken şimdi düşük ayarlarda bile arada bir droplama yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı