MSI Ge70 2Pc- 087 ve 460 xTR Model Farkları

MSI Ge70 2Pc- 087 mi 2pc-460xtr mi?

• MSI Ge70 2Pc- 087xtr

Oy: 0 0,0%
  • MSI Ge70 2Pc- 460xtr

Oy: 2 100,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2

xprenc

Hectopat
Daha fazla  
1-)
MSI Ge70 2Pc-087xtr
ile MSI Ge70 2Pc-460xtr arasında ne fark var hangisi daha kaliteli ve almaya değer?
2 Bilgisayarda fiyatları aynı bulunabiliyor kimi sitelerde. Bazı sitelerde Ge70 2Pc-460xtr daha pahalı.
Ge70 2Pc-087xtr alacaktım ama çoğu sitede stoklarda bitmiş o yüzden 2Pc-460xtr buldum buda bitmek üzere sanırım az sitede var.(Yeni Serimi Gelecek?)
2-)
Birde Monster Abra A7 v3.1 (2.899 TL) indirime girerse almayı düşünüyorum.
Ama baktığımız zaman aynı özelliklerle bir MSI yada farklı bir marka almaya kalktığımızda fiyat 3.800 - 4.000 kadar çıkıyor.(Bu kadar fark az değil bence.)
Kasası MSI 'in o yüzden kasa kalitesi kötü olur mu bilmiyorum ama beni düşündüren neresinden kısıyorlar da bu kadar fiyat düşüyor?
Türk üretici diye KDV'den felan mı kısıyorlar. Gümrükten üstüne fiyat eklenmediği için mi düşüyor fiyat açıklarmısınız.
Kullandığı kasa GE60 mı? GE70 mi?

(İlk soruma ağırlık verirseniz daha iyi olur.)

Son düzenleme:
Cevabın için teşekkür ederim ama iste arasındaki fark nedir onu bulamadım yenilenmiş sürümde nesi yenilenmiş?

Çünkü işin içine öneri girince hep dandik Notebook kullanmış bir insana göre Monster muhteşem bir Notebook gibi gelebilir -
Her zaman kaliteli Notebook kullanmış insanda Monster'a dandik diyebilir insandan insana değişir yani.
O yüzden nereden kıstıklarını belirleyip kısılan yerleri araştırıp kendim karar vermeyi düşünüyorum.

(Monster firmasına da Mail atıcam bu konuyla ilgili ama sizin notebookunuz neden böle dedikten sonra kendi ürününü övücektir yani)

Bu alacağım ilk Notebook olacak bundan önce hep Masaüstü PC kullandım - Program yazıyorum - Tasarım yapıyorum(photoshop cs6 - Maya 3D) ve arada Oyunda oynarım diye bu Notebookları düsünüyorum.

Cevabın için teşekkür ederim ama iste arasındaki fark nedir onu bulamadım yenilenmiş sürümde nesi yenilenmiş?

Çünkü işin içine öneri girince hep dandik Notebook kullanmış bir insana göre Monster muhteşem bir Notebook gibi gelebilir -
Her zaman kaliteli Notebook kullanmış insanda Monster'a dandik diyebilir insandan insana değişir yani.
O yüzden nereden kıstıklarını belirleyip kısılan yerleri araştırıp kendim karar vermeyi düşünüyorum.

(Monster firmasına da Mail atıcam bu konuyla ilgili ama sizin notebookunuz neden böle dedikten sonra kendi ürününü övücektir yani)

Bu alacağım ilk Notebook olacak bundan önce hep Masaüstü PC kullandım - Program yazıyorum - Tasarım yapıyorum(photoshop cs6 - Maya 3D) ve arada Oyunda oynarım diye bu Notebookları düşünüyorum.
Monster notebookta kısılan nokta kasa kalitesi yazılım desteği ve teknik destek , göz boyamalara aldırış etmeyin. Her firma göz boyar, ama altyapısı daha kuvvetli bir markaya para yatırmak monstera nazaran daha mantıklı. kadıköydeki bayii ne bilim yanar yıldırım düşer ozaman açıkta kalırsınız.

Monster Abra A7 v3.1 Kasasını MSI dan almıyor mu zaten nasıl kalitesiz olacak?
1.Soruma hala cevap gelmedi :)

Monster'a Monster Abra A7 v3.1 Modeli üzerinden mesaj yolladım cevap bekliyorum fiyatının diğer markalara kıyasla bu kadar neden düşük olduğunu(nerden kıstıklarını) ve GE60GE70 kasasınımı kullanıyor diye felan sordum. Cevap bekliyorum.

Monster Abra A7 v3.1 Kasasını MSI dan almıyor mu zaten nasıl kalitesiz olacak?
1.Soruma hala cevap gelmedi :)

Monster'a Monster Abra A7 v3.1 Modeli üzerinden mesaj yolladım cevap bekliyorum fiyatının diğer markalara kıyasla bu kadar neden düşük olduğunu(nerden kıstıklarını) ve GE60GE70 kasasınımı kullanıyor diye felan sordum. Cevap bekliyorum.
GE60 70 değilde GT70 in kasasına benzer kasaları var msıdan değil clevo kasa .

460XTR biraz daha yeni modeli. Aralarında fark yok diyebilirsin.

Clevo , Compal , Asus ve MSİ kasa olarak başı çekenlerdir.

Kalite: MSİ>Monster
Fiyat/Performans: MSİ<Monster

MSİ kalitesi belli zaten açıklamaya gerek yok.

Monster kasasında kullanımına bağlı soyulmalar olabiliyor. 10 TL gibi bir fiyatla önlemini alabilirsin. Parçayla ilgini bir sorun olduğunda doğal olarak seni bekletiyorlar. Sonuçta sipariş üzerine geliyor. 6 Adet Monster siparişi vermiştim 2 iş günü içinde gelmedi bende aradım. 750GB HDD'leri 1TB olarak yollayıp özür dilediler. İstanbul'da oturuyorsan da şubelerine gidip her şeyi daha detaylı öğrenebilirsin.

Not: Monster yada MSİ kullanıcısı değilim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı