MSI GE70 2QE Apache Pro Anlık Takılma Problemi

Hydradioactive

Hectopat
MSI GE70 2QE Apache Pro gaming notebook'a sahibim. Sistem özelliklerinden bahsetmek gerekirse kabaca GTX 960M ekran kartım, 12GB RAM'im ve Intel Core i7-4700HQ işlemcim var.

CS:GO oyuncusuyum ve uzun süredir oynama imkanı bulamıyordum. Bilgisayarımdaki kasma donma gibi sorunlardan dolayı da pek açmak istemiyordum fakat ne kadar kassa da oyunda sıkıntı çıkarmıyordu. Bilgisayarımı sıfırlamamla beraber neredeyse tüm sorunlarım çözüldü ve bilgisayarım ilk günkü kadar hızlandı ama ne yazık oyun kısmında gerilemeler oldu. Oyunu ilk indirdiğimde her şey normal gibiydi fakat aradan birkaç gün geçti ve oyun neredeyse oynanmaz hâle geldi. 150-200 arasında gidip gelen FPS'im 3 hanelileri zor görüyor ve çok sık FPS dropları oluyor her ne kadar 100 FPS yazsa da oyun hissiyatı akıcı değil. Driverlarımı kontrol etmekten başka bir çözüm aklıma gelmiyor. Artık bilgisayarımın eskidiğini kabullenmeli miyim yoksa bu çözülebilecek bir sıkıntı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz CS:GO için gayet yeterlidir. CS:GO için yeni bir sistem toplamanıza gerek yok.

Bilgisayarın bakımını ve termal macun yenilemesini ne zaman yaptırdınız?
Oyun içi ping değerlerinizi kontrol edin. Özellikle yüksek ping gecikmelere neden oluyor. Gecikmeler de ekran kartının oyunu algılamayıp ani FPS düşmesine neden olabiliyor.

MSI Afterburner ile CPU, GPU sıcaklık değerlerini oyun içinde bir saat geçirerek gözetleyin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Başlangıç, ortalarda ve sonlara doğru ekran görüntüleri çekin. Ekran görüntülerini buradan paylaşın.
Resim Sıkıştırma ve Çözünürlük Düşürme Rehberi

Ayriyeten Dizüstü bilgisayarlarda yüksek FPS ısılara olumsuz etkisi var. Bu yüzden FPS limitini 75-100 civarına sabitleyin. Ara sıra dinlendirmeniz de fayda var. Masaüstü bilgisayar kadar iyi bir hava akışı olmadığından ısındığında işlemcinin limitlerini kısıtlayacaktır.

Sisteminiz CS:GO için gayet yeterlidir. CS:GO için yeni bir sistem toplamanıza gerek yok.

Bilgisayarın bakımını ve termal macun yenilemesini ne zaman yaptırdınız?
Oyun içi ping değerlerinizi kontrol edin. Özellikle yüksek ping gecikmelere neden oluyor. Gecikmeler de ekran kartının oyunu algılamayıp ani FPS düşmesine neden olabiliyor.

MSI Afterburner ile CPU, GPU sıcaklık değerlerini oyun içinde bir saat geçirerek gözetleyin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Başlangıç, ortalarda ve sonlara doğru ekran görüntüleri çekin. Ekran görüntülerini buradan paylaşın.
Resim Sıkıştırma ve Çözünürlük Düşürme Rehberi

Ayriyeten Dizüstü bilgisayarlarda yüksek FPS ısılara olumsuz etkisi var. Bu yüzden FPS limitini 75-100 civarına sabitleyin. Ara sıra dinlendirmeniz de fayda var. Masaüstü bilgisayar kadar iyi bir hava akışı olmadığından ısındığında işlemcinin limitlerini kısıtlayacaktır.
Bilgisayarın bakımını aldığımdan beri 1 kere yaptırdım ve sıcaklık değerlerini de kontrol ettim. Hatta sıcaklık değerleri hiç yükselmiyor denebilir.Sanki bilgisayar kendini zorlamıyormuş gibi bir his veriyor bana. Ping değerlerim de normal. Oyunlarda bağlantım kopuyor gibi oluyor fakat ping değerlerime baktığımda normal olduğunu görüyorum. Ayrıca format sonrasında oyunu ilk kurduğumda her şey normal gibi gözüküyordu fakat dediğim gibi bir kaç gün sonra bu hâle geldi.

Aynı sorun bende de var ben de HP omen w200nt laptop kullanıyorum. Oyundaki bir hatadan kaynaklandığını düşünüyorum
Oyunla alakası olsa çeşitli teknoloji siteleri ve YouTube kanallarına konu olurdu diye düşünüyorum ben herhangi bir yerde birisinin böyle şey yaşadığını duymadım ya da görmedim.
İstediğim bilgileri vermemişsiniz.
Ek olarak Aida64 HTML raporunu da oluşturun.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi - Technopat Sosyal
Raporu Mediafire yükleyip bağlantısını paylaşın.
Geciktirdiğim için özür dilerim ancak zaman bulabildim. Aşağıya dediğiniz gibi 1 saatlik oyun sonucunda MSI Gaming Center üzerinden çektiğim başlangıç orta ve son sıcaklık fotoğraflarını yükledim. Nvidia yazılımları üzerinden tüm ayarların perfomansa çekili olduğunu oyun içindeki ayarların hepsinin en düşükte olduğunu ayrıca bilgisayarımda olan fan boost özelliğinin açık olduğunu belirtmek isterim. Oyunda ping sorunu çıkamaması için önce botlarla oynayıp fps değerlerimi kontrol ettim ve genelde 50-55 arasında olduğunu arada 70'lere ara ara da 100 FPS leri gördüğüm oluyor fakat aksiyonun en bol olduğu anda 25 leri ya da tamamen donmaları gördüğüm de çok oluyor son olarak da hazırladığım raporu buraya bırakıyor ve yardımcı olabileceğinizi umuyorum. Report

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı