MSI GE70 sıcaklık değerleri

Yazılım olduğunu düşünmüyorum ben sorunun. Bilgisayarımı alır almaz BIOS ve Firmware güncellemelerimi yaptım, sürücülere güncelleme geldikçe yapıyorum. Nvidia'nın Beta olmayan en son sürümü yüklü şu an. Ayrıca MSI'ın Güncelleme yazılımlarından birini kullanmıştım, programın ismini anımsayamadım ama onda görünen güncellemelerin tümünü de yaptım. Şu an düşünüyorum ama aklıma neden olabileceği ile ilgili başka bir şey gelmiyor, mutlaka daha iyi çözümlerle gelen arkadaşlar olur. Son olarak önerebileceğim şey, temiz kurulum yapma şansınız varsa bir format atıp 8.1'i kurun ve tüm güncellemeleri yapın. Sonrasında Driver ve ısı değerlerini gösteren programlar ile bir kaç tane sistemi zorlayacak oyun yükleyin ve tekrar test edin.

Arkadaşlar, bir şey sormak istiyorum. MSI GE70 bilgisayarımda normal kullanımda genel sıcaklık 28-30 arası, işlemci sıcaklığı ise 50 derecede geziyor. Oyun oynarken ise işlemci sıcaklıkları 80-90 arasında geziyor. Bu dereceler normal mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun oynarken gördüğün 80-90 derece arası sıcaklık değerleri normal. Eğer bu sıcaklıklarda oyunlarda takılma yaşıyorsan, o zaman sıcaklıkla ilgili sorunun var demektir.

İşlemcin i7-4710HQ ise o işlemcinin çalışabileceği maksimum sıcaklık değeri 100 derece, 80-90 derece yüksek fakat çalışmaması için bir engel değil.

ARK | Intel® Core™ i7-4710HQ Processor (6M Cache, up to 3.50 GHz)

1.jpg

Hayır . Bilgisayarımın işlemcisi i5-4200 . Msi dünya destekle yazıştım konuyla ilgili. Bana son bios güncellemesini yapıp yapmadığımı sordular. Eğer yaptıysam bu sıcaklıkların normal olduğunu söylediler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı