MSI GE72 2qf Performans Sorunu

emreys

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MSI GE72 2qf model dizüstü bilgisayarımda son 1 haftadır tüm oyunlarda fps sorunu yaşıyorum. Ekran kartım GTX970m, tek bir oyunda olsa ekran kartından diyeceğim ama tüm oyunlarda oluyor. Geçen haftaya kadar hiç sorun yoktu. Sebebi sizce ne olabilir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Sürücü güncellemesi felan yaptın mı? Birde oyunlarda hangi parça kullanımı %100 oluyor? Birde güç tasarruf modunda olmasın laptop. Yüksek performansı seç güç seçeneklerinden.

Sürücü güncel. Oyun oynarken hep gaming modunda. Bir hafta önce sorun yok iken birden bire oldu.

Fifa oynarken bile fps düşüyor.

8 Martta yayınlanan 364.51
Hocam benimde kullandığım laptopta başıma geldi. Yüklü olan driverlardan biri yüzünden (hangisi olduğunu halaa bulamadım) ekran kartı kendini tam olarak kullanamıyor. Buradaki konuyu inceleyerek bir deneme yapabilirsiniz. Öncellikli olarak Temiz Önyükleme yapıp bir test edin. Daha sonra Ekran Kartı driverını kaldırıp temiz önyüklemede iken tekrar kurup bi daha deneyin.

Teşekkürler. Akşam deneyeceğim, sonuçları yazarım.

Ne yazık ki bir işe yaramadı. Sanırım format attırmaktan başka çarem kalmadı.

Gta V i ultrada 60-80 arası oynuyordum şuan sabit 30 fps

Teşekkürler. Akşam deneyeceğim, sonuçları yazarım.

Ne yazık ki bir işe yaramadı. Sanırım format attırmaktan başka çarem kalmadı.

Gta V i ultrada 60-80 arası oynuyordum şuan sabit 30 fps
Garip. Madem format atacaksınız bütün driver'ları yüklemeden bence ekran kartı sürücüsünü yükleyip bir test edin. Eğer bendeki gibi başka bir sürücü engelliyorsa hangi sürücünün engellediğini bulabilirsiniz.
Bir de ayrıca benim yaptığım gibi HDD'nizden bir kısmı ayırıp oraya Windows kurabilirsiniz. Test için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı