MSI GE72 6QC klavye renk sorunu

kasanın küçük ya da büyük olacağını sanmıyorum ısınma problemlerinin.
Taşınabilirlik açısından 17 inç ya da 15 inç arasında hiçbir fark yok ben ikisini de kullanıyorum.
şu an fiyatlar çok yüksek yalnız haberin olsun bir müddet bekle bence.
Şuanda kliksa da 3850 tlye kampayasını buldum ge62 nin. Siz fanda bir ses veya ısınma sorunu yaşadınızmı acaba hiç?

sana ben şöyle söyleyeyim. MSI GE72 6qc benim bilgisayrın modeli. sen sadece ge72ye bakma mesela. 6qc belirleyici oluyor çoğunlukla. 2 farklı model arasında 2000 tlden fazla fark olabilir. doğal olarak özellikleri de farklı olacaktır. ben hiç ısınma problemi yaşamadım ya da fan sesi bu arada.

sana ben şöyle söyleyeyim. MSI GE72 6qc benim bilgisayrın modeli. sen sadece ge72ye bakma mesela. 6qc belirleyici oluyor çoğunlukla. 2 farklı model arasında 2000 tlden fazla fark olabilir. doğal olarak özellikleri de farklı olacaktır. ben hiç ısınma problemi yaşamadım ya da fan sesi bu arada.
Biliyorum zaten sende 6.nesil işlemci var ben 5700 işlemcili olanı almayı düşünüyorum benim korkum kasa tarafından sıkıntı çıkması teknik sorunlar yoksa 5700 işlemci gtx960 bana 5 sene yeter.Sonuçta pek fazla oyun oynamam.

Tabi klavye tasarımı daha iyi olabilirdi. Önemli olan donanım ve kalite benim için. Ge72 ve 62 serilerinde GTX965 ve 970M ekran kartlı olanlar renkli klavyeye sahip. GTX 950 ve 960M olanlar değiller. Benimde 3 güne elimde. Tank gibi ve hızlı bir makine. Bende Inşaat Mühendisliği programları(Autocad, Natcad, Solidworks, Sap2000,3dxmax, photoshop cs6) kullanıcam. Ayrıca yazılım yazıcam. Güncel oyunlarıda oynayacağım. Ge70 ve Ge60 serilerinin klavyeleri renkli. Ancak tek fan var. Cpu falan ısınacak. Güzel bir laptop aldık full+full.

Merhaba bende linkteki GE72 yi almayı planlıyorum fakat pek bilgim yok. Benim PC tek fan mı yoksa çift mi ? Alınmalı mı bu sizce ? Euro Truk 2 diye oyun oynuyorum sadece teşekkürler.

MSI GE70 APACHE PRO CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-16GB-128SSD+1TB-17.3''-GTX960 2GB-W8.1

Şuanda kliksa da 3850 tlye kampayasını buldum ge62 nin. Siz fanda bir ses veya ısınma sorunu yaşadınızmı acaba hiç?
MSI Ge62 ve Ge72 serilerinde fazla ısınma olmaz. Çift fan var. MSI kasalarında Mg-Li metal alaşımları kullanılıyor. Bu bilgisayarların daha hafif ve daha sağlam olmasını sağlıyor. Fan sesi oyunlar performans istediğinde artıyor. Çünkü oyun performans istiyor. dGPU ve GPU ısınıyor. Soğutmak için fanlar orantılı biçimde çalışıyor. Denge halinde fanlar asla ses çıkarmıyor.

Merhaba bende linkteki GE72 yi almayı planlıyorum fakat pek bilgim yok. Benim PC tek fan mı yoksa çift mi ? Alınmalı mı bu sizce ? Euro Truk 2 diye oyun oynuyorum sadece teşekkürler.

MSI GE70 APACHE PRO CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-16GB-128SSD+1TB-17.3''-GTX960 2GB-W8.1
Bahsi geçen cihaz tek fandır. Performans oyunlarda cihaz ısınır. Klavyesi renklidir.

Hocam sen bu bilgisayarın reset deliği nerede bulabildin mi hiç
Hayır hocam bulamadım. Reset atmam gerektiğinde Windows'tan yeniden başlat diyorum.

firmware g
MSI Ge62 ve Ge72 serilerinde fazla ısınma olmaz. Çift fan var. MSI kasalarında Mg-Li metal alaşımları kullanılıyor. Bu bilgisayarların daha hafif ve daha sağlam olmasını sağlıyor. Fan sesi oyunlar performans istediğinde artıyor. Çünkü oyun performans istiyor. dGPU ve GPU ısınıyor. Soğutmak için fanlar orantılı biçimde çalışıyor. Denge halinde fanlar asla ses çıkarmıyor.

Bahsi geçen cihaz tek fandır. Performans oyunlarda cihaz ısınır. Klavyesi renklidir.

Hayır hocam bulamadım. Reset atmam gerektiğinde Windows'tan yeniden başlat diyorum.
firmware güncellemesi yapacağın zaman ya pili çıkartman gerekiyor ya da reset tuşuna basman gerekiyor. bizim bunun ikiside olmuyor hayret :)

firmware g

firmware güncellemesi yapacağın zaman ya pili çıkartman gerekiyor ya da reset tuşuna basman gerekiyor. bizim bunun ikiside olmuyor hayret :)
Hocam ben derslerle ve yabancı dille uğraşıyorum bu aralar. Pek zamanım kalmıyor. Haftada en az 2 ödev ve 2 uygulama oluyor. Ders çalışıyoruz derken fazla inceleme fırsatı bulamadım. Reset için bir yöntem olacağını düşünüyorum. Kullanım klavuzunu okuyun muhakkak. Ben okumak için çıkardım fakat hiç okumadım daha. Bilgisayardan memnunum. Test amaçlı COD Block Ops 3,Ryse:Son of Rome yükledim. High ayarlarda hiç kasmadı. dGpu ve Gpu sıcaklığı Max. 63 derece. Çizimde Full HD ekranla çok güzel uygulama yapılıyor. Güncelleme olarak sadece ekran kartını güncelledim. Başka güncelleme yapmadım. Yalnız memnun olmadığım bir yer var. Arada bilgisayarı açtığımda sağ alt köşede wifi simgesi gözükmüyor ve Chrome açılmıyordu. 2. Ekran kartı güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi sanki. Ayrıca monitörün alt kısmında açıklık var gibi.İyi yapışmamış gibi.Siz hangi güncelleştirmeleri nasıl yaptınız?

@
Geçen hafta vatanbilgisayar'dan MSI GE72 APACHE CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-128GB SSD+1TB-17.3''-GTX960M 2GB-W10 laptobu satın aldım. Eve geldim bir baktım klavyede beyaz renkli ledler var. Renkli klavye değil yani. Üstelik klavye steelseries olmasına rağmen renkli değildi. Ben özellikle renkli olmasını istiyordum. Şimdi iş işten geçti. Bu modelin bir üst modeli MSI GE72 APACHE PRO CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-256GB SSD+1TB-17.3''-GTX970M-W10 renkli klavyeye sahip. Mağazadan alırken renkli klavye olduğunu söylediler. Bir dünya para veriyorum diye telefonla müşteri hizmetlerini aradım ürün hakkında bilgi almak için onlarda renkli klavye dedi. Anlayacağınız sattıkları ürünün özelliklerinden haberleri yok. Eğer mağazadan almak yerine internetten falan satın alsaydım 14 gün içerisinde mecbur iade almak zorundalarmış ama ne hikmetse mağazadan alınca böyle olmuyormuş. İllaki bir kusur varsa önce servise gönderecekler sonra gerekirse iade alacaklarmış. Dünyanın işi. Neyse geri getirdim bilgisayarımı. Büyük bir hayal kırıklığı bu durum. Buna alışmaya çalışacağım. Neticede bu bilgisayarı da severek aldım. Canavar gibi bilgisayar. Keşke klavyesi de renkli klavye olsaydı ama olmadı neyse.
Sen bilgisayarı vatandan ne kadara aldın?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı